"Wyjątkowe domy": dom jak twierdza

"Wyjątkowe domy": dom z betonową ścianą

W 5. odcinku programu "Wyjątkowe domy" Omenaa Mensah odwiedzi dom z jednym z najbardziej nietypowych wejść - umieszczonym na długiej betonowej ścianie.

W tym odcinku programu Omenaa Mensah odwiedzi dom z jednym z najbardziej nietypowych wejść. Długa betonowa ściana na ponad 20 metrów długości i ok. 6 metrów wysokości odgradza jego mieszkańców od sąsiadów. A na tej ścianie umieszczone tylko drzwi wejściowe. To dom, który ma dawać jego inwestorom pełną prywatność.
Dom jest w nowoczesnym stylu. Za olbrzymią betonową ścianą ukazuję się zupełnie inny świat – już nie tak surowy. Widzimy piękny ogród, basen oraz betonowo-szklaną konstrukcja bryły.
Dom osadzony jest na dużej działce. Mimo olbrzymiej ilości betonu ten dom wydaje się lekki - dzięki licznym przeszkleniom, dużej działce i otaczającej go zieleni. Ogród staje się częścią domu.
A wnętrza tego domu to minimalizm w czystej formie. Dominujące kolory szarego betonu, ciemne elementy blaszane i dużo szkła. To dom, który mimo swojego minimalizmu zaskakuje na każdym kroku. Wszystko w tym domu idealnie ze sobą współgra.
O tym nietypowym projekcie Omenaa porozmawia z jego twórcami Iwoną Wilczek i Mariuszem Tenczyńskim (db2 architekci).
PREMIERA 5. odcinka "Wyjątkowych domów" w sobotę 3 października o godz. 22:25.
Powtórki odcinka:
poniedziałek, 5 października, 21:55
wtorek, 6 października, 17:25
środa, 7 października, 23:10
czwartek, 8 października, 16:25