"Wyjątkowe domy": dom jak twierdza

Wyjątkowe domy | dom z betonową ścianą
"Wyjątkowe domy": dom z betonową ścianą
W 5. odcinku programu "Wyjątkowe domy" Omenaa Mensah odwiedzi dom z jednym z najbardziej nietypowych wejść - umieszczonym na długiej betonowej ścianie.

W tym odcinku programu Omenaa Mensah odwiedzi dom z jednym z najbardziej nietypowych wejść. Długa betonowa ściana na ponad 20 metrów długości i ok. 6 metrów wysokości odgradza jego mieszkańców od sąsiadów. A na tej ścianie umieszczone tylko drzwi wejściowe. To dom, który ma dawać jego inwestorom pełną prywatność.

Dom jest w nowoczesnym stylu. Za olbrzymią betonową ścianą ukazuję się zupełnie inny świat – już nie tak surowy. Widzimy piękny ogród, basen oraz betonowo-szklaną konstrukcja bryły.

Dom osadzony jest na dużej działce.Mimo olbrzymiej ilości betonu ten dom wydaje się lekki - dzięki licznym przeszkleniom, dużej działce i otaczającej go zieleni. Ogród staje się częścią domu.

A wnętrza tego domu to minimalizm w czystej formie. Dominujące kolory szarego betonu, ciemne elementy blaszane i dużo szkła. To dom, który mimo swojego minimalizmu zaskakuje na każdym kroku. Wszystko w tym domu idealnie ze sobą współgra.

O tym nietypowym projekcie Omenaa porozmawia z jego twórcami Iwoną Wilczek i Mariuszem Tenczyńskim (db2 architekci).

PREMIERA 5. odcinka "Wyjątkowych domów" w sobotę 3 października o godz. 22:25.

Powtórki odcinka:

poniedziałek, 5 października, 21:55

wtorek, 6 października, 17:25

środa, 7 października, 23:10

czwartek, 8 października, 16:25

podziel się:

Pozostałe wiadomości