"Wyjątkowe domy": dom katamaran

Zwiastun programu "Wyjątkowe domy"

W pierwszym odcinku nowego programu TVN Style "Wyjątkowe domy" Omenaa Mensah odwiedzi dom miłośników jachtów.

Dom katamaran to przykład jak w podmiejskiej miejscowości i na małej działce, stworzyć ciekawy projekt. Wśród wielu domów o podobnym stylu ten zdecydowanie się wyróżnia.
Omenaa Mensah porozmawia z autorem bryły Tomaszem Zaleskim (Jaabraarchitects) oraz jego właścicielami Krzysztofem i Anna (KC Design). Inwestorzy uwielbiają podróże i stąd pomysł na dom w kształcie łodzi. Jego inwestorzy to także projektanci wnętrz tego domu.
Dom o powierzchni 350m2 znajduje się na niewielkiej działce o powierzchni 1300m2. Dom dodatkowo pełni funkcję showroomu i biura – jego inwestorzy prowadzą firmę zajmującą się projektowaniem wnętrz. To nowoczesna, dwukondygnacyjna bryła z płaskim dachem.
Jednym z wyzwań podczas projektu domu, było przystosowanie go do ograniczeń ruchowych inwestora. Niezwykłe wrażenie robi główna sypialnia z wyjściem na taras, siłownia również ze swoim tarasem czy duża łazienka z widokiem z poziomu wanny na drzewa.
Rozwiązania geometryczne bryły, ale również wystrój we wnętrzach nawiązują do tematyki jachtów – jednej z pasji i zainteresowań inwestorów. We wnętrzach zastosowano wiele rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie dla poruszającego się na wózku Krzysztofa (np. winda pomiędzy piętrami, systemy szafek w kuchni ułatwiających dostęp).
PREMIERA 1. odcinka "Wyjątkowych domów" w sobotę 5 września o godz. 22:25.
Powtórki odcinka:
poniedziałek, 7 września, 21:55
wtorek, 8 września, 17:25
środa, 9 września, 23:10
czwartek, 10 września, 16:25