"Wyjątkowe domy": kaskadowy Glass House

W 6. odcinku programu "Wyjątkowe domy" Omenaa Mensah odwiedzi Glass House na przedmieściach Katowic.

Glass House to dom w Katowicach autorstwa projektu Hani i Seweryna Nogalskich (Beton House). To nowoczesny dom z niesamowitym kaskadowym kształtem bryły, ale również dzięki zastosowaniu w nim energooszczędnych technologii. Kaskadowość to celowy zabieg architektów – sprawia, że dom wydaje się jakby lewitował. W praktyce chroni bryłę przed ewentualnym wystąpieniem wody z sąsiadującej rzeki.
Wnętrza domu są jasne i przestronne. Minimalistyczne, ale bardzo przytulne. Na parterze mamy m.in. przestronny salon z charakterystyczną ceglaną kanapą, kuchnię z dużą wyspą z granitowym blatem oraz drugą kuchnię, tzw. brudną kuchnię schowaną przed oczami gości. Poza tym mamy gabinet i oddzielne mieszkanie dla jednej z córek inwestorów. Sama dolna kondygnacja to ok. 260m2.
Na piętro wchodzimy pięknymi schodami, sprawiającymi wrażenie lewitujących. Góra to 2 sypialnie, w tym jedna z łazienką i sauną i przestronna garderoba.
Budynek zaprojektowano również tak, aby koszty jego utrzymania były niskie oraz aby zadbać o środowisko dzięki zastosowaniu izolacji.
Omenaa Mensah porozmawiała także z inwestorkami domu, matką i córką – miłośniczkami dobrego designu oraz podróży.
PREMIERA 6. odcinka "Wyjątkowych domów" w sobotę 10 października o godz. 22:25.
Powtórki odcinka:
poniedziałek, 12 października, 21:55
wtorek, 13 października, 17:25
środa, 14 października, 23:10
czwartek, 15 października, 16:25