"Wyjątkowe domy": nowoczesna stodoła

"Wyjątkowe domy": nowoczesna stodoła
"Wyjątkowe domy": nowoczesna stodoła
W ostatnim odcinku 1. sezonu programu "Wyjątkowe domy" Omenaa Mensah odwiedziła dom typu stodoła, mieszczący się na niedużej działce w Piastowie pod Warszawą.

W podwarszawskim Piastowie Omenaa Mensah odwiedziła dom typu „stodoła". Nowoczesna stodoła dzisiaj to styl życia, to dobry design i popularny kierunek w ostatnich latach w architekturze. To projekt małżeństwa architektów Magdy i Maćka Beczak.

Dom stoi na małej, podłużnej działce. Wyzwaniem było zaprojektowanie na niej dużego domu dla rodziny tak, aby pozostawić jeszcze część ogrodu. A dom o powierzchni ok. 250m2 ma 6 sypialni i aż 4 łazienki. Do tego schowki, garderoby, pralnia, kuchnia i dwa tarasy.

Wnętrze jest industrialne i jak podkreślają architekci, duży udział w jego powstawaniu miał sam inwestor.

Od razu w oczy rzuca się szklana kładka na piętrze prowadząca do pokoju. We wnętrzu mamy czarną stal, dużo drewna i ścianę z XIX-wiecznej cegły. Na piętro prowadzą nietypowe stalowe schody, tworzą wrażenie lewitujących. A tam coś wyjątkowego – więźba dachowa, która jako element konstrukcyjny, stała się również elementem dekoracyjnym w domu.

PREMIERA 10. odcinka "Wyjątkowych domów" w sobotę 7 listopada o godz. 22:25.

Powtórki odcinka:

poniedziałek, 9 listopada, 21:55

wtorek, 10 listopada, 17:25

środa, 11 listopada, 23:10

czwartek, 12 listopada, 16:25

podziel się:

Pozostałe wiadomości