Zarobić na mieszkaniu: ryzykowana decyzja, czy inwestycja?

Inga i Sebastian podejmują dość ryzykowną decyzję. Postanowili kupić 42,5-metrowe mieszkanie w bloku przy ul. Grójeckiej.

Na pierwszy rzut oka lokalizacja wydaje się bardzo korzystna: blisko centrum, dobre połączenia komunikacyjne. Po bliższym przyjrzeniu można dostrzec jednak pewne wady tego miejsca. Blok znajduje się blisko mocno kolizyjnego skrzyżowania (potocznie zwanego tetris z powodu częstego blokowania się na nim ruchu) oraz małej ilości miejsc parkingowych w najbliższym otoczeniu.
Te dwa aspekty na pewno wpłyną na finalną cenę mieszkania.
Mieszkanie wymaga kapitalnego remontu oraz zmiany funkcjonalności. Jest dość ciemne, mało ustawne, znajduje się na ostatnim piętrze przez co latem panują w nim wysokie temperatury. Minusem jest także mini-sypialnia, w której ledwo mieści się jedynie wąskie łóżko.
Inga i Sebastian podejmują ryzyko i spróbują zmienić charakter mieszkania tak, by stało się jasnym, ustawnym i funkcjonalnym wnętrzem. W czasie remontu mieszkanie odkryje pewne swoje ukryte wcześniej walory, które mocno zaskoczą naszych inwestorów, a jednocześnie mogą wpłynąć na podniesienie ceny sprzedaży.
W jakim stylu i jakich barwach mieszkanie będzie wyglądało najładniej? To także pytania, na które Inga i Sebastian będą musieli sobie odpowiedzieć, mieszkanie to bowiem jest dalekie od tuzinkowości, a więc wymagać będzie zastosowania nieszablonych pomysłów projektowych.
PREMIERA ODCINKA ŚRODA 22:25!
Powtórki odcinka:
Piątek 04.03.2022 15:15
Sobota 05.03.2022 13:05
Wtorek 08.03.2022 12:35
Wtorek 08.03.2022 20:15
Odcinek możesz oglądać także w player.pl!