"Ciąża czwarta, poród pierwszy": Poznajcie poruszające historie bohaterów dokumentu

Autor:
Autorka
reportażu: Marta Abramczyk

W 2021 roku w Polsce doszło do niemal 32 tysięcy poronień i ponad tysiąca martwych urodzeń. Lekarze szacują, że biorąc pod uwagę wszystkie ciąże - od 10 do nawet 30 procent z nich kończy się poronieniem. Raport NIK wykazał, że 11 procent kobiet po stratach cierpi na depresję. W dokumencie "Ciąża czwarta, poród pierwszy" Marta Abramczyk porozmawiała z bohaterami, którzy kilkukrotnie musieli pożegnać się ze swoimi nienarodzonymi dziećmi.

"Ciąża czwarta, poród pierwszy": zwiastun dokumentu
"Ciąża czwarta, poród pierwszy": zwiastun dokumentu

Historie, których Marta Abramczyk - autorka reportażu "Ciąża czwarta, poród pierwszy" - wysłuchała i przedstawiła w dokumencie - to historie Moniki, która ma dwójkę dzieci, choć w ciąży była osiem razy, Izy, która widziała już główkę i nóżki na USG, kiedy lekarz powiedział, że nie słychać bicia serca oraz Agaty i Pawła, którzy swojego synka stracili w 38 tygodniu ciąży.

Okazuje się, iż w 14 procentach skontrolowanych szpitali - pacjentki po martwych urodzeniach lub poronieniach przebywały w jednej sali z kobietami w ciąży lub po urodzeniu zdrowego dziecka.

Płacz tych dzieci było słychać. Mnie to rozdzierało serce, to było straszne. Po prostu chciałam stamtąd uciec, żeby nie słyszeć płaczu tych dzieci, bo mój synek nigdy nie zapłacze

Emisja dokumentu "Ciąża czwarta, poród pierwszy" na antenie TVN Style - w czwartek 14 września, o godzinie 22:00.

Autor:Autorka reportażu: Marta Abramczyk

Autor:Autor zdjęć i montaż: Maciej Zduńczyk

Pozostałe wiadomości