"Ciąża czwarta, poród pierwszy": Poznajcie poruszające historie bohaterów dokumentu

Ciąża czwarta, poród pierwszy: reportaż Marty Abramczyk o poronieniach
Ciąża czwarta, poród pierwszy: reportaż Marty Abramczyk o poronieniach
W 2021 roku w Polsce doszło do niemal 32 tysięcy poronień i ponad tysiąca martwych urodzeń. Lekarze szacują, że biorąc pod uwagę wszystkie ciąże - od 10 do nawet 30 procent z nich kończy się poronieniem. Raport NIK wykazał, że 11 procent kobiet po stratach cierpi na depresję. W dokumencie "Ciąża czwarta, poród pierwszy" Marta Abramczyk porozmawiała z bohaterami, którzy kilkukrotnie musieli pożegnać się ze swoimi nienarodzonymi dziećmi.
ZAJA PORONIENIA ANTENA
"Ciąża czwarta, poród pierwszy": zwiastun dokumentu

Historie, których Marta Abramczyk - autorka reportażu "Ciąża czwarta, poród pierwszy" - wysłuchała i przedstawiła w dokumencie - to historie Moniki, która ma dwójkę dzieci, choć w ciąży była osiem razy, Izy, która widziała już główkę i nóżki na USG, kiedy lekarz powiedział, że nie słychać bicia serca oraz Agaty i Pawła, którzy swojego synka stracili w 38 tygodniu ciąży.

Okazuje się, iż w 14 procentach skontrolowanych szpitali - pacjentki po martwych urodzeniach lub poronieniach przebywały w jednej sali z kobietami w ciąży lub po urodzeniu zdrowego dziecka.

Płacz tych dzieci było słychać. Mnie to rozdzierało serce, to było straszne. Po prostu chciałam stamtąd uciec, żeby nie słyszeć płaczu tych dzieci, bo mój synek nigdy nie zapłacze
Agata Siczyńska-Kamińska

Emisja dokumentu "Ciąża czwarta, poród pierwszy" na antenie TVN Style - w czwartek 14 września, o godzinie 22:00.

Autor: Autorka reportażu: Marta Abramczyk, Autor zdjęć i montaż: Maciej Zduńczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości