Ogromne kampusy, nowoczesne sale, a nawet uniwersytet, którego wydziały rozmieszczone są w różnych... państwach! Zagranicznym uczelniom nie można odmówić wyjątkowości. Niektóre z nich mają także wyróżniające się metody nauczania oraz systemy oceniania, o czym opowiedziała bohaterka odcinka "Europolek studentek" z Barcelony - Paulina:
Na pewno trzeba przełożyć oceny z polskiego systemu od 2 do 5, na system hiszpański, który jest od 1 do 10
Odbiegające od siebie są także podejścia do nauki na uniwersytetach. Podczas gdy na maltańskiej uczelni - studenci nie są zbyt chętni do wypowiadania się i prezentowania swoich prac (o czym w odcinku z Malty wspomniała Gabi), Francuzi z ogromnym zaangażowaniem przykładają się do nauki.
Jak ja zaczynam się uczyć na przykład trzy, cztery dni przed egzaminem i modlę się, żeby jakoś to poszło - to Francuz trzy tygodnie przed egzaminem już ma wszystko opanowane, a i tak boi się, że nie będzie miał 20/20, czyli najlepszej oceny
Zachęcamy do obejrzenia podsumowania 1. serii programu "Europolki studentki", aby znaleźć idealną uczelnię dla siebie lub swoich dzieci.
"Europolki studentki" - co to za program?
W programie "Europolki studentki" widzowie poznają dziewczyny, które mieszkają w innym kraju, aby tam studiować, uczyć się języka, odkrywać kraj i nawiązywać kontakty z młodzieżą z całego świata. Od bohaterek można dowiedzieć się, jak zdobyć stypendium na studia zagraniczne i jak potem spędzić kilka miesięcy w obcym kraju za niewielkie pieniądze. Studentki pokazują także miejscówki spoza turystycznego szlaku oraz zdradzają patenty na tanie mieszkanie i wyżywienie.
Wszystkie odcinki programu "Europolki studentki" można o dowolnej porze oglądać w Playerze!
- "Europolki studentki": Tak bawią się studenci w Neapolu!
- "Europolki studentki": Czym włoskie mieszkanie może zaskoczyć Polaków?
- "Europolki studentki": Jakie różnice można wyszczególnić między polskim, a duńskim systemem nauczania?
Autor: Martyna Wielkopolan