"Jestem z Polski": Alex oprowadzi Was po słonecznej stolicy Katalonii

Jestem z Polski: Ola oprowadzi Was po Barcelonie
Jestem z Polski: Ola oprowadzi Was po Barcelonie
W dzisiejszym odcinku "Jestem z Polski" poznacie Alex, która od 6 lat mieszka w słonecznej Barcelonie. Hiszpanów pokochała za ich kulturę, język, otwartość i podejście do życia. Na co dzień pracuje jako psychoterapeutka.

Alex Limanówka zabierze nas na wycieczkę po Barcelonie skuterem. Przy okazji opowie, jaki jest najlepszy sposób poruszania się po tym mieście. Pokaże nam również, gdzie relaksują się mieszkańcy Barcelony i które miejsce zachwyciło piosenkarkę Kylie Minogue.

Przejdziemy się również po jej dzielnicy. Jest ona traktowana nie tylko jako miejsce zamieszkania, ale jest to mała społeczność, w której wszyscy się znają. W Hiszpanii przesiadywanie w barach jest częścią życia, dlatego kilka z nich odwiedzimy, wpadając zarówno na kawę, jak i na hiszpańskie tapasy.

Alex pokaże nam także swoje mieszkanie i zdradzi jak w Barcelonie znaleźć mieszkanie w dobrej cenie. Opowie też o tym, czego nie może w nim zabraknąć oraz dlaczego na balkonach nie można wywieszać prania. Zdradzi nam również przepis na swoje ulubione gazpacho z arbuza i papryczek chili.

Razem z Alex i jej partnerem wybierzemy się też na wycieczkę do jednej z okolicznych winnic. Zrobimy również na zakupy w lokalnym warzywniaku oraz przekonamy się, jak spontaniczni potrafią być Barcelończycy.

PREMIERA 8. odcinka 12. sezonu programu "Jestem z Polski" na antenie TVN Style - w piątek 20 października, o godzinie 22:00.

Powtórki odcinka:

 • niedziela 22 października, 13:30
  • poniedziałek 23 października, 16:35
   • wtorek 24 października, 21:00
    • czwartek 26 października, 12:30
     podziel się:

     Pozostałe wiadomości