"Jestem z Polski": Czas na Austrię. Co wyróżnia Tyrol?

Jestem z Polski: Izabela, Tyrol
Jestem z Polski: Izabela, Tyrol
W dzisiejszym odcinku "Jestem z Polski" poznacie Izabelę z Warszawy. Jest prawniczką, prowadzącą szkolenia dla kobiet, która podążyła za mężem i od roku mieszka w austriackim Tyrolu.

Odcinek rozpoczniemy na jednym z najdłuższych wiszących mostów, który reklamowany jest sloganem „widok, który daje kopa”. To określenie to strzał w 10, bo roztacza się z niego wspaniały, zapierający dech w piersiach widok na zamek Ehrenberg, leżące w dole miasteczko Reutte i na majestatyczne, dostojne Alpy.

Wybierzemy się także na spacer po Seefeld, gdzie dowiemy się jak wygląda życie w typowo austriackiej miejscowości. Zobaczymy w niej malownicze, tradycyjne kamieniczki czy zabytkowy kościół im. Św. Oswalda. Sprawdzimy również, czym różnią się austriackie mieszkania od polskich.

Zajrzymy też do jednego z tutejszych SPA, gdzie porozmawiamy o tym jakie są Tyrolki, jak spędzają czas wolny i jak dbają o siebie. Nie zabraknie także mocnych wrażeń. W związku z tym, że Tyrolczycy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu pojedziemy na prawdziwy rafting.

Zajrzymy także do lokalnego sklepu, w którym rolnicy sprzedają swoje produkty. Co ciekawe, nie znajdziemy w nich kasjera. Iza opowie, jak należy w takim wypadku zapłacić za produkty oraz dowiemy się, jakie są ceny podstawowych artykułów spożywczych.

Poznamy również znajomego Izy, który prowadzi restaurację. Przyjrzymy się jak przygotować jedno z najbardziej popularnych tyrolskich dań - szpecli. Dowiemy się również, co wyróżnia tutejszą kuchnię.

Będziemy także w stolicy Tyrolu - Innsbrucku. Iza oprowadzi nas po najważniejszych miejscach w mieście oraz wjedziemy na słynną skocznię narciarską Bergisel. Przejedziemy się także jedną z najpiękniejszych dróg asfaltowych w Europie, która słynie ze swoich 29 stromych zakrętów, by dostać się na lodowiec Kaunertal. Ten najmłodszy lodowiec Tyrolu położony jest wśród imponujących krajobrazów i aż trzydziestu trzytysięczników.

PREMIERA 17. odcinka 12. sezonu programu "Jestem z Polski" na antenie TVN Style - w piątek 22 grudnia, o godzinie 22:00.

Powtórki odcinka:

 • niedziela 24 grudnia, 13:25
  • poniedziałek 25 grudnia, 17:15
   • wtorek 26 grudnia, 21:05
    • czwartek 28 grudnia, 15:55
     podziel się:

     Pozostałe wiadomości