"Jestem z Polski": Dominika zabierze Was na spacer po Koszycach

Jestem z Polski: Dominika, Koszyce
Jestem z Polski: Dominika, Koszyce
W dzisiejszym odcinku poznamy Dominikę, która od 11 lat mieszka w Koszycach. Pracuje w branży sprzedaży internetowej.

Razem z nią wybierzemy się na spacer po Koszycach. Zobaczymy, m.in. największą słowacką starówkę, najbardziej malowniczą uliczkę w Koszycach oraz dowiemy się jak miejscowy rzeźbiarz próbował oduczyć swoją żonę niezdrowych nawyków. Przy okazji wpadniemy na targ rzemieślniczy, na którym wystawiają się tylko lokalni artyści. Będziemy również na targu warzywno-owocowym, gdzie dowiemy się, jak wybrać idealną kukurydzę.

Dominika zaprosi nas także na swoje osiedle. Opowie, czemu na wielu blokach można zobaczyć murale i co wspólnego mają z tym mieszkańcy. Przy okazji zdradzi nam, jak nie zabłądzić wśród koszyckich bloków. Tutejsze budynki mieszkalne oznaczane są dwoma numerami - budynku i działki, co często wprowadza w błąd obcokrajowców. Co więcej mieszkania nie są oznaczane numerami…

Wybierzemy się na spacer po największym koszyckim parku, który kiedyś był uzdrowiskiem. Spotkamy się tam z przyjaciółką Dominiki i jej synkiem. Dziewczyny porozmawiają o tym, jak kobiety w Słowacji dbają o zdrowie oraz jak wygląda tutaj finansowanie zabiegów in vitro.

Wpadniemy do dawnych wojskowych koszar, które zostały przerobione na miejsce rozrywki i sztuki. Spotkamy się tam z przyjaciółmi Dominiki i jej mężem. Dowiemy się, jak w Słowacji żyje się młodym ludziom i jak wygląda tutejszy rynek pracy.

Spotkamy się również z dziadkiem i teściem Dominiki, którzy opowiedzą nam, jakie dania uwielbiają jeść Słowacy. Nie zabraknie słynnej słoniny, kiełbasy, kaszanki czy tradycyjnych haluszek z bryndzą.

A na koniec wybierzemy się na wycieczkę do ulubionej jaskini Dominiki, w której przepłyniemy się rzeką Styks!

PREMIERA 13. odcinka 12. sezonu programu "Jestem z Polski" na antenie TVN Style - w piątek 24 listopada, o godzinie 22:00.

Powtórki odcinka:

 • niedziela 26 listopada, 13:30
  • poniedziałek 27 listopada, 16:35
   • wtorek 28 listopada, 21:00
    • czwartek 30 listopada, 12:40
     podziel się:

     Pozostałe wiadomości

     Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!

     Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!

     Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!

     Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!