"Jestem z Polski": Finałowy odcinek sezonu. Wyruszamy na Cypr!

Jestem z Polski: Sylwia, Cypr
Jestem z Polski: Sylwia, Cypr
W dzisiejszym odcinku "Jestem z Polski" poznacie Sylwię, która od 19 lat mieszka na Cyprze. Prowadzi tutaj salon kosmetyczny i zajmuje się robieniem afroloków.

Sylwia oprowadzi nas po Limassol, drugim co do wielkości mieście na wyspie, w którym mieszka. Przejdziemy się po 17 kilometrowej promenadzie oraz zobaczymy jeden z najbardziej luksusowych portów w Europie.

Sylwia zabierze nas także do swojego salonu, w którym razem z jej pracownicą i klientką porozmawiamy o tym, jak tutejsze kobiety dbają o siebie, jakim narodem są Cypryjczycy i jak traktują obcokrajowców.

Spotkamy się także z księdzem kościoła grekokatolickiego. Na miejscu dowiemy się jak wyglądają chrzciny na Cyprze i dlaczego nie każdy może w nich uczestniczyć.

Będziemy także w szkole Nicolasa, syna naszej bohaterki. Na miejscu porozmawiamy z dyrektorem o tym jak wygląda cypryjski system edukacji i czym różni się praca nauczyciela w placówce państwowej, a prywatnej.

Sylwia pokaże nam także swoje mieszkanie i zdradzi, czego nie może zabraknąć w każdej cypryjskiej kuchni. Przy okazji naszej wizyty zdradzi również przepis na idealną kawę frappe.

Wybierzemy się także na wycieczkę. Podczas drogi Sylwia zdradzi, jakimi kierowcami są Cypryjczycy oraz czy trudno było jej się przestawić do jazdy po lewej stronie.

Odwiedzimy Lefkarę, najpiękniejszą wioskę na Cyprze słynącą z unikalnej architektury i niesamowitych haftów, którymi zachwycił się Leonardo Da Vinci. Zajrzymy do jednej z pracowni, gdzie dowiemy się na czym polega lefkaritika, czyli tradycyjna sztuka koronkarstwa.

Na koniec będziemy podziwiać jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie, które jest zarazem symbolem Cypru. Tam dowiemy się, czemu Cypr nazywany jest wyspą miłości!

PREMIERA 18. odcinka 12. sezonu programu "Jestem z Polski" na antenie TVN Style - w piątek 29 grudnia, o godzinie 22:00.

Powtórki odcinka:

 • niedziela 31 grudnia, 13:25
  • poniedziałek 1 stycznia, 13:00
   • wtorek 2 stycznia, 21:00
    • czwartek 4 stycznia, 13:10
     podziel się:

     Pozostałe wiadomości