"Jestem z Polski": Jak żyje się w niewielkim, francuskim miasteczku?

Jestem z Polski: Kasia, Francja
Jestem z Polski: Kasia, Francja
W dzisiejszym odcinku "Jestem z Polski" poznamy Kasię, która od 9 lat mieszka we Francji. Jest mamą trzyletniej Alicji i pięcioletniego Mateo. Pracuje jako opiekunka osób starszych.

Kasia oprowadzi nas po niewielkim miasteczku Divonne-les-Bains. Zabierze nas do źródła krystaliczne czystej wody, z której słynie okolica. Przy okazji dowiemy się, jak mieszkańcy zareagowali na próbę jej zabutelkowania. Podczas spaceru zajrzymy do jednego z tutejszych butików, gdzie porozmawiamy o francuskiej modzie. Dowiemy się, czego tak ważne dla Francuzek są torebki. Przy okazji wypytamy o sekrety ich zawsze idealnego wyglądu.

Spróbujemy również tutejszych serów. Sprawdzimy, które najbardziej kochają Francuzi, jakie są najdroższe oraz kiedy jest idealna pora na ich konsumowanie. Kasia specjalnie dla nas upiecze również jeden z francuskich przysmaków quiche lorraine.

Jeśli Francja to nie może zabraknąć historii! Jej mieszkańcy słyną z zamiłowania do antyków, dlatego odwiedzimy jednego z ich miłośników. Opowie nam dlaczego stare meble są ważnym elementem tutejszej kultury.

Czy wiedzieliście, że co 5 Francuz ma tatuaż? Kasia pójdzie do jednego z salonów, gdzie są wykonywane, żeby umówić się na swój. Sprawdzimy, czy częściej tatuują się kobiety, czy mężczyźni oraz czy wiek w tym przypadku ma znaczenie.

PREMIERA 15. odcinka 12. sezonu programu "Jestem z Polski" na antenie TVN Style - w piątek 8 grudnia, o godzinie 22:00.

Powtórki odcinka:

 • niedziela 10 grudnia, 13:30
  • poniedziałek 11 grudnia, 16:35
   • wtorek 12 grudnia, 21:00
    • czwartek 14 grudnia, 12:30
     podziel się:

     Pozostałe wiadomości

     Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!

     Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!

     Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!

     Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!