"Jestem z Polski": Kasia zabrała nas do duńskiego butiku Czerwonego Krzyża

Jestem z Polski: Kasia z Kopenhagi
Jestem z Polski: Kasia z Kopenhagi
Z tego miejsca w Danii korzysta naprawdę wiele osób! W 9. odcinku 12. sezonu "Jestem z Polski" - Kasia z Kopenhagi zabrała nas do butiku Czerwonego Krzyża, gdzie można oddać, jak również kupić całą masę rzeczy.
231025_jestem_z_polski_12_odc9_3
"Jestem z Polski": Wizyta w butiku Czerwonego Krzyża

W butiku, do którego udaliśmy się z bohaterką 9. odcinka "Jestem z Polski 12" znaleźć można ubrania, dodatki, artykuły wyposażenia domowego, a nawet narzędzia. Kasia przyznała, iż zamiast wyrzucać nieużywane rzeczy - Duńczycy wolą je oddać lub przekazać za symboliczną kwotę tak, aby mogli z nich skorzystać jeszcze inni ludzie. Dochody ze sprzedaży - butik przekazuje natomiast na cele charytatywne. Zobaczcie sami!

Sklepy charytatywne w Polsce

W Polsce również można znaleźć tzw. sklepy charytatywne, do których warto oddawać swoje rzeczy, np. artykuły domowe i meble przy okazji wymiany wyposażenia wnętrz lub ubrania czy wszelkie "bibeloty". W ten sposób zyskują one drugie życie, a pieniądze z nich - pomagają osobom w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Więcej o polskich sklepach charytatywnych usłyszeć możecie w materiale reporterki "Co słychać?" - Darii Pacańskiej, w jej cyklu "Z drugiej ręki".

9. odcinek 12. sezonu programu "Jestem z Polski" na antenie TVN Style obejrzycie jeszcze:

 • w poniedziałek 30 października, 16:35
  • we wtorek 31 października, 21:00
   • w czwartek 2 listopada, 12:30
    podziel się:

    Pozostałe wiadomości

    Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
    Materiał promocyjny

    Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?