"Jestem z Polski": Monika pokaże Wam, za co pokochała Irlandię

Jestem z Polski: Monika zabierze nas na Zieloną Wyspę
Jestem z Polski: Monika zabierze nas na Zieloną Wyspę
W dzisiejszym odcinku "Jestem z Polski" poznamy 48-lenią Monikę ze Słupska, która od 20 lat mieszka w Irlandii i prowadzi własny salon kosmetyczny. Monika pokochała Irlandię za malownicze małe miasteczka, dlatego zamieszkała w Navan. Oprowadzi nas po tym uroczym miasteczku.

Wspólnie z Moniką zajrzymy na główny plac miasta, gdzie znajduje się słynna rzeźba byka trzymanego przez farmerów. Zrobimy zakupy w automacie, do którego trafiają świeże ekologiczne produkty. Monika zabierze nas także do swojego mieszkania. Dowiemy się, czym irlandzkie mieszkania różnią się od polskich i czy to prawda, że wszędzie znajdziemy wykładziny.

Pospacerujemy się także po Królewskich Ogrodach Powerscourt. National Geographic zaliczył je do trzech najlepszych ogrodów na świecie. Monika zdradzi nam, czy w Irlandii jest zawsze zielono i przez ile dni w roku pada deszcz.

Odwiedzimy też najstarszą tkalnię w Irlandii, która ma ponad 300-letnią tradycję. Dowiemy się, jakie cuda z wełny powstają w tym miejscu. Zajrzymy również do deszczowego Dublina, gdzie pospacerujemy po najstarszej dzielnicy stolicy Irlandii, gdzie jeszcze można zobaczyć kostkę brukową i znajduje się tam niezliczona ilość pubów.

Monika zabierze nas również do pięknych zakątków, gdzie Irlandczycy odpoczywają i czerpią radość z otaczającej ich przyrody. A na koniec odcinka spróbujemy słynnego lokalnego przysmaku - fish and chips, który podawany jest z sosem vinegret. Monika poleci najlepsze miejsce, gdzie można skosztować tego tradycyjnego dania.

PREMIERA 3. odcinka 12. sezonu programu "Jestem z Polski" na antenie TVN Style w piątek 15 września, o godzinie 22:00.

Powtórki odcinka:

 • niedziela 17 września, 12:30
  • poniedziałek 18 września, 16:35
   • wtorek 19 września, 21:00
    • czwartek 21 września, 12:35
     podziel się:

     Pozostałe wiadomości