"Jestem z Polski": Niech zachwyci Was piękno przyrody Kostaryki!

Jestem z Polski: Marta Kuszakiewicz, Kostaryka
Jestem z Polski: Marta Kuszakiewicz, Kostaryka
W tym odcinku "Jestem z Polski" poznamy Martę - wokalistkę, która od kilku miesięcy mieszka w Kostaryce. Marta już dawno zakochała się w tym kraju, ale tym razem postanowiła zostać tu na zawsze. Mieszka w Quepos, turystycznej miejscowości, położonej nad Pacyfikiem. Tutaj pracuje i „rozkręca” własny biznes.

Zobaczymy, jak wygadają mieszkania w Kostaryce oraz przejdziemy się po jej osiedlu, w którym w centralnym miejscu znajdziemy basen. Ostatnio kąpieli zażył w nim nietypowy gość… Poznamy także jednego z sąsiadów Marty, uroczą iguanę - Stefana, którego Marta dokarmia owocami.

Poznamy przyjaciela Marty - Kubę, Polaka, który prowadzi w Kostaryce małą knajpkę niedaleko wybrzeża. Dowiemy się, jakie warunki trzeba spełniać, aby rozkręcić biznes w Kostaryce. Spróbujemy także ceviche oraz wypijemy popularne mixto.

Dla Marty Kostaryka to piękna przyroda, dlatego obowiązkowym punktem jest piękne wybrzeże. Obok Quepos znajduje się jedno z najpopularniejszych miejsc Kostaryki - wioska Manuel Antonio. Jej plaże znajdują się na terenie parku narodowego, gdzie można spotkać małpy kapucyny, tukany, leniwce, motyle, jaszczurki, iguany, kolibry i niezwykłe motyle morfo wielkości twarzy dziecka.

Odwiedzimy tam jedną z przepięknych plaż, a następnie pojedziemy do zaprzyjaźnionej plantacji wanilii. Tam dowiemy się, czemu nazywana jest złotem Kostaryki i jak się ją uprawia.

W Kostaryce występuje około 6% wszystkich gatunków zwierząt i roślin na świecie, dlatego razem z przyjacielem Marty popłyniemy łódką w poszukiwaniu tych najpopularniejszych. Spotkamy, m.in. leniwca, ale także tańczące na wodzie owady i dowiemy się, co oznacza słyszany na każdym kroku w Kostaryce zwrot „pura vida”.

PREMIERA 5. odcinka 12. sezonu programu "Jestem z Polski" na antenie TVN Style - w piątek 29 września, o godzinie 22:00.

Powtórki odcinka:

 • niedziela 1 października, 12:30
  • poniedziałek 2 października, 16:35
   • wtorek 3 października, 21:00
    • czwartek 5 października, 12:30
     podziel się:

     Pozostałe wiadomości