"Jestem z Polski": Olga i Anna opowiedziały o kwestiach politycznych i społecznych w Szwajcarii

Jestem z Polski: Olga porozmawiała z przyjaciółką o życiu w Szwajcarii
Jestem z Polski: Olga porozmawiała z przyjaciółką o życiu w Szwajcarii
Często przeprowadzane referenda krajowe, przyznawanie obywatelstwa na trzech poziomach, a także krótki urlop macierzyński stanowią cechy charakterystyczne dla polityki Szwajcarii. Na ten temat bohaterka 14. odcinka 12. sezonu "Jestem z Polski" porozmawiała z przyjaciółką Anną - Polką, która w Szwajcarii mieszka już niemal 12 lat.
231127_Jestem_z_Polski_odc_14_Tc08
"Jestem z Polski": Polityka i kwestie społeczne w Szwajcarii

W programie "Jestem z Polski" Olga opowiedziała, że w Szwajcarii liczne, ważne dla narodu sprawy - załatwiane są poprzez referenda krajowe, w których pytania często dotykają bardzo prostych kwestii. Z tego powodu Szwajcarzy mają poczucie realnego wpływu na politykę w kraju.

Kobiety porozmawiały również o kwestiach porodów oraz zwolnień i urlopów macierzyńskich. Anna przyznała, że w Szwajcarii, będąc w ciąży, pracuje się niemal do ostatniego dnia. W jej przypadku - mimo zmęczenia nie otrzymała zwolnienia lekarskiego i zobligowana była do uczestnictwa w licznych spotkaniach służbowych aż do samego porodu.

Ania zaznaczyła także, że urlop macierzyński trwa w Szwajcarii 3,5 miesiąca. Czy z powodu szybkiego powrotu do pracy - mamy mają tam jakieś przywileje? Zachęcamy do wysłuchania rozmowy przyjaciółek we fragmencie odcinka "Jestem z Polski".

14. odcinek 12. sezonu programu "Jestem z Polski" na antenie TVN Style można jeszcze obejrzeć:

 • w poniedziałek 4 grudnia, 16:35
  • we wtorek 5 grudnia, 21:00
   • w czwartek 7 grudnia, 12:30
    podziel się:

    Pozostałe wiadomości