"Jestem z Polski": Pierwszy kierunek 12. sezonu? Andaluzja!

Jestem z Polski: Agata zabierze widzów do Jaen
Jestem z Polski: Agata zabierze widzów do Jaen
W 1. odcinku 12. sezonu programu "Jestem z Polski" poznamy mieszkającą w Andaluzji - Agatę, która jest pisarką, poetką i tłumaczką.

Jaen to przepiękne małe miasteczko o wielu zabytkach i legendzie bardzo podobnej do krakowskiej historii o smoku wawelskim. Zobaczymy pomnik wielkiego jaszczura i poznamy szczegóły tej opowiastki i powiedzenia z nią związanego: “Obyś wybuchł jak jaszczurka z Jaen”. Agata pokaże nam nieczynne tory tramwajowe - symbol fantazji i niegospodarności, bo nigdy nie przejechał po nich żaden tramwaj. Dookoła Jaen rośnie najwięcej drzew oliwnych w Hiszpanii. Dowiemy się, ile gatunków oliwek tam znajdziemy i ile jest sposobów na ich przyrządzenie. W hiszpańskich okolicznościach nie może zabraknąć jedzenia. Agata zabierze nas do baru, który serwuje ponoć najlepsze churrosy w kraju i… bycze jądra. Hiszpania szynką stoi, dlatego odwiedzimy również sklep specjalizujący się w suszonych udźcach. Ceny tych najlepszych mogą zwalić z nóg. Odcinek będzie też romantyczny i rodzinny. Agata z mężem opowiedzą nam historię swojej relacji podczas spaceru i wizyty na zamku, w którym niedawno brali ślub.

Spotkania rodzinne, to tutaj tradycja. Zdecydowanie organizują je częściej niż dwa razy do roku z okazji świąt. Dowiemy się jak Agata czuje się w hiszpańskiej rodzinie, poznamy jej teściów i siostry męża.

PREMIERA 1. odcinka 12. sezonu programu "Jestem z Polski" na antenie TVN Style w piątek 1 września, o godzinie 22:00.

Powtórki odcinka:

 • niedziela 3 września, 12:30
  • poniedziałek 4 września, 20:00
   • wtorek 5 września, 21:00
    • czwartek 7 września, 12:30
     podziel się:

     Pozostałe wiadomości