Kamil Baleja o współczesnym ojcostwie. "Bądź troszeczkę mniej męski"

Kamil Baleja o współczesnym ojcostwie w "Mieście kobiet"
Jak zmieniło się ojcostwo na przełomie ostatnich lat?
Jakie zmiany na przestrzeni ostatnich lat zaszły w postrzeganiu roli taty? W 3. sezonie programu TVN Style "Miasto Kobiet" dziennikarz Kamil Baleja zwrócił uwagę, że ścieżka, którą mężczyźni podążali przez wiele pokoleń skręciła w nieco innym kierunku.

W poruszającej rozmowie z prowadzącymi programu TVN Style "Miasto Kobiet" - Ane Piżl i Aleksandrą Kwaśniewską - prezenter radiowy i telewizyjny Kamil Baleja podkreślił, że obecnie bycie tatą jest czymś zupełnie innym niż jeszcze kilka lat temu. Zauważył, że zmianie uległa przede wszystkim rola mężczyzny, od którego współcześnie oczekuje się większej wrażliwości.

Dzisiaj nagle nas trochę wrzucono do takiego worka pod tytułem "bądź troszeczkę mniej męski, bądź mniej szorstki", ale także, kiedy potrzeba to "bądź mężczyzną, bądź ostoją dla Twojego domu", ale także "bądź emocjonalną ostoją"
- tłumaczył Kamil Baleja.

Obecność i wsparcie, ale nie kontrola

O sytuacji, w której jako ojciec musiał powstrzymać się od nadmiernej kontroli swojego dziecka, w programie "Rogalska Show" opowiedział Michał Meyer. Aktor przywołał zdarzenie, kiedy na placu zabaw jego 3-letnia córka Jaśmina postanowiła wyznaczyć granicę, co jako tata może, a czego nie może robić.

Nie pilnuj mnie, tata nie pilnuj, siadaj, tu siadaj
- naśladował swoją córkę Michał Meyer.

Czy ojcowie są gotowi na role... dziadków?

Choć obecni w życiach swoich dzieci ojcowie zdobywają wiele doświadczeń, które pozwalają im czuć się w tej roli coraz pewniej - okazuje się, że tatusiowie nie zawsze czują się gotowi, aby zostać dziadkami. Zabawną sytuację, której uczestnikiem stał się Marek Koterski, w programie "Rogalska Show" przywołał Misiek Koterski.

Mój ojciec powierzył mi główną rolę i nagle na jednej z prób ja przed filmem mówię "słuchaj, tato, nie wiem czy wiesz, ale zostaniesz dziadkiem". No i widziałem jak Marek nagle tam procesuje w głowie i mówi "okej, dziadkiem, ale jeszcze nie teraz?"
- opowiadał rozbawiony Michał Koterski.

Więcej o współczesnych ojcach oraz związanych z nimi przygodach posłuchajcie w powyższym wideo.

Zobacz także:

Autor: Martyna Wielkopolan

podziel się:

Pozostałe wiadomości