"Małe światy według Marzeny Rogalskiej": Jak narodził się pomysł zorganizowania przestrzeni dla trzech, wyjątkowych seniorek?

Małe światy według Marzeny Rogalskiej: Spotkanie z wyjątkowymi seniorkami
Małe światy według Marzeny Rogalskiej: Spotkanie z wyjątkowymi seniorkami
Na spotkanie z trzema wyjątkowymi seniorkami, na które przyjechała Marzena Rogalska - zawitała pani Kasia z Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku. W rozmowie z prowadzącą "Małych światów według Marzeny Rogalskiej" opowiedziała o pomyśle zorganizowania mieszkania dla trzech seniorek.
"Małe światy według Marzeny Rogalskiej": Rozmowa z panią Kasią

W procesie rozpoznawania potrzeb osób starszych mieszkających w Rybniku - pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej zauważyli następujące czynniki: brak aktywności czy życia towarzyskiego, wsparcia ze strony rodziny, a także niską emeryturę. Wobec powyższego postanowili stworzyć dla nich lokal, który stanie się przestrzenią pomiędzy Domem Pomocy Społecznej, a dotychczasowym miejscem zamieszkania seniorek.

Za mieszkanie każda z seniorek zobowiązana jest płacić 150 złotych miesięcznie, co nie stanowi dla nich wygórowanej kwoty. Za sprawą pomocy ze strony pani Kasi oraz jej współpracowników - problem samotności oraz podeszłego wieku w dużym stopniu się rozwiązał. Posłuchajcie poruszającej rozmowy z odcinka "Małych światów według Marzeny Rogalskiej", aby dowiedzieć się więcej.

5. odcinek 2. sezonu programu "Małe światy według Marzeny Rogalskiej" na antenie TVN Style obejrzycie jeszcze w:

 • środę 8 listopada, 22:50
  • piątek 10 listopada, 13:10
   • sobotę 11 listopada, 15:45
    podziel się:

    Pozostałe wiadomości