Tajniki "masowania" kiełbasy. "Cały zespół ugniatał"

Kuchenne rewolucje: Zespół "Gusto Kuchnia i Wino" z Bydgoszczy
Kuchenne rewolucje: Proces przygotowywania kiełbasy z dzika
Historia "Gusto Kuchnia i Wino" w Bydgoszczy zaczęła się od skromnego lokalu, który z biegiem lat ewoluował w marzenie o czymś większym. Kiedy pojawiła się okazja, Ania i Jakub podjęli kolejny krok – wynajęli przestronny lokal, rozpoczynając pracochłonny remont. Ten projekt szybko przekształcił się w finansową pułapkę, pochłaniając oszczędności życia i pogrążając ich w gąszczu długów. Jakub z Anią stanęli na krawędzi, zadając sobie pytanie: czy ich decyzja była odwagą, czy lekkomyślnością? Czy Magda Gessler odmieniła ich los?

Do lokalu Ani i Jakuba Magda Gessler postanowiła wprowadzić dużo krzaków, paproci i dębu, a jego nazwę zmienić na "Dzikowisko". W menu zagościć miały sałata z dziczyzną, marynowane grzybki i borówki, rosół na dziczyźnie, bigos z grzybami, śliwkami i dziczyzną, a także kotlet schabowy z dziczyzny w panierce z orzechów laskowych.

Dawno się nie spotkałam z tak ogromnym brakiem wyobraźni, który zagraża ich istnieniu
- komentowała później prowadząca program "Kuchenne rewolucje".

Na początek "Dzikowiska"... kiełbasa z dzika!

Do restauracji Magda Gessler zaprosiła zaprzyjaźnionych specjalistów od klasycznej, masarskiej roboty, aby zespół "Dzikowiska" nauczył się robić swojską kiełbasę. Prowadząca program "Kuchenne rewolucje" podkreśliła, iż w odmienionym lokalu będzie powstawała luksusowa kiełbasa z dziczyzny z wieprzowiną.

To wyjątkowo luksusowa kiełbasa, ponieważ jest bardzo zdrowa. Jest doprawiona czosnkiem, cząbrem, majerankiem. Najważniejsza rzecz, która należy do masarza - trzeba wmasować w nią pewną ilość wody, jeszcze trochę czosnku i masować i masować. To jest podstawa dobrej kiełbasy
- tłumaczyła Magda Gessler.

Długotrwały, lecz satysfakcjonujący proces

Za "masowanie" mięsa na kiełbasę zabrali się wszyscy pracownicy "Dzikowiska". Kelnerka Laura podkreśliła, iż samodzielne przygotowywanie produktów pozwoliło im lepiej zrozumieć, co się skąd bierze. Mogli też zintegrować się w zespole. Cały proces bardzo podobał się właścicielom restauracji. Jak się okazało ugniatanie mięsa trzeba powtórzyć nawet kilkadziesiąt razy!

Im bardziej wymasowana, tym lepiej się kiełbasa klei wtedy
- podkreślił jeden ze specjalistów od pracy masarskiej.

Proces masowania mięsa na swojską kiełbasę można podejrzeć w powyższym fragmencie wideo.

Powtórki programu "Kuchenne rewolucje" na antenie TVN Style można oglądać od poniedziałku do piątku o 13:10, 14:10 i 19:50.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości