Natalia "Nati" Ishigaki, Polka na stałe mieszkająca na Okinawie w Japonii, w nowym programie TVN Style "Cały jej świat" dzieli się swoim doświadczeniem życia i prowadzenia biznesu w tradycyjnym japońskim społeczeństwie. Jej codzienność to wyzwania związane z wychowaniem czwórki dzieci oraz zarządzaniem biznesem, który łączy polskie tradycje z lokalnym rynkiem.
Rola kobiety w Japonii
Jak opowiada Natalia, tradycyjny podział ról w Japonii jest dość konserwatywny - to kobieta zajmuje się domem, gotuje, sprząta i opiekuje się dziećmi, podczas gdy mężczyzna pracuje. Ta tradycja wywodzi się z czasów, gdy mężczyźni utrzymywali cały dom, a większość kobiet nie pracowała zawodowo.
W Japonii ciągle żyjemy tak, jak w Polsce 20 lat temu (...) Nie ma tej równości pomiędzy płciami i mężczyzna pracuje, dlatego on jest głową rodziny i widać te nierówności w społeczeństwie.opowiada Natalia Ishigaki
Natomiast teraz, jak podkreśla Natalia, większość kobiet na Okinawie pracuje na pełny etat, a i tak muszą zajmować się domem. Zdaniem Natalii to uniwersalny problem kobiet na całym świecie, a szczególnie w społeczeństwach, gdzie pozycja kobiety jest dosyć niska.
U nas w domu jest może nie równość, ale jest współpraca.przyznaje Natalia Ishigaki
"Cały jej świat" - o czym jest program?
“Cały jej świat" to program o czterech Polkach za granicą. Poznamy Nati z Okinawy, Beatę z Australii, Dominikę z Hiszpanii i Monię z Chicago. Program pokaże, jak żyjące na czterech różnych kontynentach Polki, odnalazły swoje miejsce na świecie, przełamując bariery i różnice kulturowe. Każda z historii jest inspiracją do refleksji nad siłą, odwagą i determinacją, które są niezbędne w dążeniu do realizacji swoich marzeń.
"Cały jej świat" - gdzie i kiedy oglądać?
Widzowie mogą śledzić losy bohaterek programu "Cały jej świat" w każdą niedzielę o godzinie 15:00 na antenie TVN Style.
Zobacz również:
- Spokojne życie na południu Francji. Justyna zaprosiła nas do domu w stylu prowansalskim
- Wizyta w najbardziej artystycznym miejscu w Wilnie. Co można zobaczyć w Republice Zarzecza?
- Czy Polacy znają międzynarodowy znak pomocy? "Trzeba szerzyć takie coś"
Autor: Agata Piętka