Co słychać?: Czym jest ASMR i dlaczego jest tak relaksujący?

Co słychać?: Daria Pacańska i Klaudia Leclercq
Co słychać?: Czym jest ASMR?
ASMR jest formą głębokiego relaksu i odprężenia, o której w programie TVN Style Darii Pacańskiej opowiedzieli jej prekursorzy w Polsce: Klaudia Leclercq oraz Jarosław Antoniak.

Program "Co słychać?" nie tylko przekazuje pozytywne wieści z całego świata, ale też odkrywa przed nami ciekawe pasje oraz formy spędzania wolnego czasu, o których większość z nas mogła nie słyszeć. Jedną z nich jest ASMR, którą w piątkowym odcinku przedstawiła nam Daria Pacańska. Co oznacza ten skrót?

ASMR to jest forma głębokiego relaksu i odprężenia, często wiążąca się z takimi ciarkami, z mrowieniem, które zaczyna się na naszej głowie i promieniuje wzdłuż kręgosłupa 
Klaudia Leclercq
twórczyni ASMR w Polsce

Reporterka i prowadząca "Co słychać?" Daria Pacańska przeszła dla nas sesję ASMR, pamiętając, że odczuwanie SMR jest indywidualne i dotyczy wszystkich zmysłów. Dlatego warto spróbować, zwłaszcza, że ma ono działanie prozdrowotne, co jest potwierdzone naukowo. Wspomaga naszą kreatywność, koncentrację, a także w walce z depresją, napadami lęku czy uzależnieniami. 

ASMR pomaga nam w zasypianiu, w relaksie, w walce ze stresem
Klaudia Leclercq
twórczyni ASMR w Polsce

Nowe odcinki programu "Co słychać?" na antenie TVN Style można oglądać od niedzieli do piątku o 18:40.

Autor: Kaja Krasnodębska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło: Co słychać?

podziel się:

Pozostałe wiadomości