"Poranek kojota", "Kiler", "Chłopaki nie płaczą". Czy dziś da się wyprodukować tak kultowe filmy? Michał Milowicz: "Ja jeszcze będę próbował"

Rogalska Show: Rozmowa z Michałem Milowiczem
Rogalska Show: Michał Milowicz o kultowych filmach
Role Michała Milowicza w słynnych, polskich filmach takich jak "Kiler", "Poranek kojota", "Chłopaki nie płaczą" czy "Sztos" przyniosły mu niesamowitą rozpoznawalność. Przy okazji wizyty aktora w programie "Rogalska Show" zapytaliśmy go o to, czy dzisiaj produkuje się jeszcze tak kultowe komedie.

Polskie komedie gangsterskie lat 90. przetrwały próbę czasu, a cytaty z nich stały się tak kultowe, że ludzie w każdym wieku powtarzają je do dziś. W rozmowie z redaktorką Martyną Wielkopolan - Michał Milowicz przyznał, że obecnie wyprodukowanie filmu takiego jak "Chłopaki nie płaczą", "Kiler" czy "Poranek kojota" nie byłoby proste.

Ja zrobiłem sam film "Futro z misia", komedię gangsterską, gdzie mam nadzieję, że kilka z tych tekstów, które zrobiłem może przejdą do języka codziennego, ale to trzeba na to czasu. Ale takiej kultowości jak tamte filmy, jak "Chłopaki nie płaczą", "Poranek kojota" czy "Kiler", "Kiler-ów 2-óch", czy "Sztos" no to trudno w tej chwili to zrobić, dlatego że to są zupełnie inne czasy.
Michał Milowicz

Wyprodukowanie filmu w klimacie komedii z lat 90. jest niemal niemożliwe, ale Michał Milowicz spróbuje?

Wypowiadając się na temat kultowości polskich komedii gangsterskich lat 90. - Michał Milowicz zwrócił uwagę, że od czasu, kiedy powstawały wspomniane wyżej filmy, bardzo dużo się pozmieniało, co tym bardziej utrudnia produkcję filmów w tamtym klimacie.

Odbiorca jest zupełnie inny, czyli widzowie, zmieniły się czasy, obyczaje, system wartości, zmieniło się wszystko totalnie i teraz, żeby utrzymać tamten klimat, a zrobić go w dzisiejszych czasach, jest prawie niemożliwe.
Michał Milowicz

Mimo wskazanych trudności, piosenkarz, aktor oraz producent deklaruje, iż będzie chciał podjąć wyzwanie i spróbuje zrobić takiego typu komedię.

Ja jeszcze będę próbował. Będę próbował jeszcze zrobić komedię, którą będzie można jakoś obejrzeć z przymrużeniem oka i z nawiązaniem może lekko do tamtych lat i tamtych komedii, ale na pewno będę próbował wykorzystać dzisiejszą technologię.
Michał Milowicz

"Rogalska Show" - co działo się w najnowszym odcinku?

Gościni najnowszego odcinka "Rogalska Show" jest piękna, przebojowa i odważna, zupełnie jak jej idolka - J.Lo! Joanna Liszowska, czyli kobieta o południowym temperamencie, zdradziła nieznane fakty ze swojego życia, między innymi czy jest zakochana, co byłaby w stanie poświęcić dla roli i kim są dziś mężczyźni jej życia.

Jeśli nigdy nie słyszeliście jak śpiewa, czas to zmienić! Sprawdziliśmy jak radzi sobie w różnych gatunkach muzycznych. Joanna stanęła na prawdziwej musicalowej scenie i zaskoczyła niespodziewanym muzycznym duetem z Michałem Milowiczem.

7. odcinek 2. sezonu programu "Rogalska Show" na antenie TVN Style można jeszcze obejrzeć w czwartek 18 kwietnia, o godzinie 21:00.

Zobacz także:

Autor: Martyna Wielkopolan

Reporter: Martyna Wielkopolan

podziel się:

Pozostałe wiadomości