Te studenckie kombinezony można prać wyłącznie w jeziorze. Czym są szwedzkie overalle?

Europolki studentki: Overall studencki w Szwecji
Europolki studentki: Studenckie kombinezony w Jönköping
Jeśli podczas wycieczki do Szwecji zdarzyło się Wam widzieć wielu młodych ludzi ubranych w takie same kostiumy - bardzo prawdopodobne, że to studenci. W najnowszym odcinku "Europolek studentek" Oliwia Kriesel wytłumaczyła i zaprezentowała, czym są szwedzkie, studenckie overalle.

Studenckie kombinezony w Szwecji są strojami charakterystycznymi dla poszczególnych uczelni. Bohaterka programu "Europolki studentki" opowiedziała w jaki sposób można je otrzymać oraz o czym świadczy wejście w ich posiadanie.

Takie stroje może dostać każdy student, który przechodzi specjalną inicjację i wtedy może się stać prawowitym studentem naszej uczelni.
Oliwia Kreisel

Gdzie szukać naszywek na szwedzki, studencki kombinezon?

Naszywki (inaczej patche), które szwedzcy studenci zbierają oraz umieszczają na swoich kombinezonach często wskazują na aktywności, jakie podejmują w swoim studenckim życiu. Niektóre z nich są bardzo przyziemne.

Jeden patch mam właśnie tutaj po boku jak możecie sobie zobaczyć. Ten patch oznacza, że zjadłam sobie po prostu kebaba i za to mogłam sobie wziąć patcha, bo zrobiłam jakąś aktywność. (...) Na przykład tutaj mamy patche z naszych kierunków, bo ja i Maja jesteśmy z dwóch różnych kierunków - ja mam żółty, Maja ma czarny.
Oliwia Kriesel

Zaskakujące zasady użytkowania overalli

Wraz ze studenckimi overallami - studenci w Szwecji otrzymują zbiór zasad, którymi muszą się kierować podczas ich użytkowania. O jednej z najważniejszych, a zarazem najbardziej zaskakujących, w odcinku "Europolek studentek" opowiedziała Oliwia.

Jedna z najważniejszych [zasad] jest taka, że nie można ich prać. Ewentualnie tylko w jeziorze i kiedy ma się je na sobie.
Oliwia Kriesel

Czy wszyscy studenci stosują się do zasad oraz czy każdy lubi zbierać patche na swoim kombinezonie? Nie! W najnowszym odcinku "Europolek studentek" koleżanka Oliwii opowiedziała, dlaczego na jej overall'u nie ma żadnych naszywek - dowiedzcie się tego, z powyższego wideo.

9. odcinek 2. sezonu programu "Europolki studentki" na antenie TVN Style można jeszcze obejrzeć:

 • we wtorek 30 kwietnia, 22:00
  • w czwartek 2 maja, 14:55 i 23:00
   • w piątek 3 maja, 23:55
    • w sobotę 4 maja, 12:50

     Zobacz także:

     Autor: Martyna Wielkopolan

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości