Burgery w Los Angeles są tańsze niż w Polsce? Ta cena może zaskoczyć!

Jestem z Polski: Kasia, USA
Jestem z Polski: Wyprawa na amerykańskiego burgera
Podróż, w którą w 11. odcinku 13. sezonu "Jestem z Polski" zabrała nas Kasia, przybliżyła widzom codzienność w miejscu, o jakim wielu ludzi marzy - Los Angeles. I chociaż życie w Mieście Aniołów wiąże się z ogromnymi wydatkami, okazuje się, że amerykańskie burgery nie odbiegają cenowo od ich... polskich odpowiedników.

Na typowo amerykańskie jedzenie Kasia zabrała nas do swojej ulubionej knajpy. Proteinowego burgera postanowiła kupić przez drive-thru. Jak się okazało ten rodzaj obsługi oraz sprzedaży w Ameryce jest popularny nie tylko w branży gastronomicznej.

Co jest śmieszne, w Ameryce my mamy wszystko drive-thru. Możesz nawet zrobić pranie albo załatwić sprawy w banku nie wychodząc z auta. Podjeżdżasz do okienka, rozmowa, podpisywanie, odebranie ubrań i jedziesz dalej.
Katarzyna Hermann

Matcha to w Los Angeles to samo co kawa w Nowym Jorku?

W ulubionej knajpie Kasia zdecydowała się zamówić coś z "sekretnego menu". Bohaterkę najnowszego odcinka "Jestem z Polski" zaskoczył brak możliwości wyboru matcha latte, ponieważ jak podkreśliła - jest to niezwykle popularny napój w Los Angeles.

W Los Angeles każdy pije matchę na organicznym mleku - albo mleko migdałowe albo mleko owsiane. No to jest takie coś, co nas wyróżnia. W Nowym Jorku jest kawa, w Los Angeles jest matcha.
Katarzyna Hermann

Ile kosztuje burger oraz frytki w Ameryce?

Obiad, który zamówiła, bohaterka najnowszego odcinka "Jestem z Polski" zjadła w samochodzie. Jak podkreśliła, Amerykanie znani są z życia w biegu, więc często jest to jedyna opcja, aby wyrobić się w czasie. Na szczęście, Kasia zwróciła uwagę, że nie wszystkie burgery w Ameryce są niezdrowe. Można zmodyfikować je tak, aby wyszedł z niego całkiem zdrowy posiłek. Ile kosztuje burger z frytkami w Los Angeles?

Za frytki zapłaciłam około 3 dolary, za tego proteinowego burgera 4 dolary, a wiecie byłam bardzo głodna. Za takiego 4 na 4 zapłaciłam ponad 10 USD.
Katarzyna Hermann

W praktyce oznacza to około 12 zł za frytki, 16 zł za podstawowego burgera i 40 zł za wersję z 4 kotletami. Jak na jedzenie w Los Angeles to całkiem mało! Przyjrzeć się bliżej zamówieniu Kasi można, oglądając powyższy fragment odcinka "Jestem z Polski". Na jego całość zapraszamy do TVN Style lub na Playera.

11. odcinek 13. sezonu programu "Jestem z Polski" na antenie TVN Style można jeszcze obejrzeć:

 • we wtorek 30 kwietnia, 16:35
  • w środę 1 maja, 21:00
   • w czwartek 2 maja, 13:55

    Zobacz także:

    Autor: Martyna Wielkopolan

    podziel się:

    Pozostałe wiadomości