Iza Szarmach i Olga Piórkowska w rozmowie z Rafałem Trzaskowskim. "Dzięki Rafał"

Iza Szarmach i Olga Piórkowska
Iza Szarmach i Olga Piórkowska
Prowadzące programów "Zgłoś ogród" oraz "Wymarzone ogrody" - Iza Szarmach i Olga Piórkowska porozmawiały z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim o zielonych projektach, jakie realizowane oraz planowane są w stolicy. Czy warszawską "betonozę" ożywi piękna zieleń?

Rozmowa ogrodowych specjalistek z Rafałem Trzaskowskim odbyła się w parku Pole Mokotowskie, gdzie w ostatnim czasie powstały nowe, bogate w zieleń, wyjątkowe przestrzenie, idealne do spacerowania.

Super jest to zaaranżowane i wiadomo, że ten staw istnieje, zbiornik istnieje od wielu, wielu lat, ale umówmy się - kiedyś ten staw to był jeden, wielki beton.
Olga Piórkowska

Siostry zwróciły uwagę, że przestrzeń w jednym z największych, warszawskich parków została zagospodarowana tak, żeby zapraszać ludzi do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, co działa.

Zmodernizowane Pole Mokotowskie to nie koniec zielonych zmian w Warszawie

Podczas rozmowy z prezydentem Warszawy - Iza Szarmach i Olga Piórkowska zwróciły uwagę, że zmiany w parku Pole Mokotowskie nie są jedyną, zieloną metamorfozą, widoczną w ostatnim czasie w stolicy.

Widzimy przede wszystkim ogromne zwiększenie, jeśli chodzi o ilość drzew i o piękne bylinowe rabaty, które się pojawiają w każdej przestrzeni Warszawy i tego jest mnóstwo.
Olga Piórkowska

Iza podkreśliła także, że rozwiązaniem, które wspólnie z siostrą uwielbiają i chciałyby widzieć go więcej w Warszawie - są piękne oraz monumentalne platany.

My kochamy platany, dużo platanów poprosimy. Mają jasną korę, mają przepiękne liście. One dodają takiej świeżości.
Iza Szarmach
Iza Szarmach i Olga Piórkowska porozmawiały z Rafałem Trzaskowskim o zielonych projektach w Warszawie
Iza Szarmach i Olga Piórkowska porozmawiały z Rafałem Trzaskowskim o zielonych projektach w Warszawie
Źródło: youtube.com/@rafal.trzaskowski

Park nad tunelem - jakich zmian można się spodziewać?

Jedną z najbliższych, omówionych przez siostry Izę i Olgę oraz Rafała Trzaskowskiego inwestycji, są zmiany w parku nad tunelem.

Właściwie od tego roku zaczynamy. To będzie robione etapami, będzie mega zielono, będzie i miejsce dla rowerzystów i sporo zieleni. I również chcemy ucywilizować ten Bazarek na Dołku.
Rafał Trzaskowski

Jakie jeszcze kwestie zostały przedyskutowane podczas tego spotkania? Co planowane jest w Warszawie, aby ulice stolicy odżyły? Całej rozmowy można wysłuchać na youtube'owym kanale Rafała Trzaskowskiego.

"Zgłoś ogród" - co to za program?

Najnowsze projekty Izy Szarmach i Olgi Piórkowskiej można natomiast oglądać w odcinkach programu "Zgłoś ogród". To właśnie tam siostry, wspólniczki i ogrodowe specjalistki, ruszają z kolejnymi zleceniami. W "Zgłoś ogród" oglądamy je projektach ekskluzywnych ogrodów pełnych inspiracji i nieznanych Wam do tej pory gadżetów. Ciekawe rozwiązania, liczne porady i piękne rośliny. Nacieszcie oczy tą wyjątkową, zieloną przestrzenią, oglądając odcinki programu w Playerze.

Zobacz także:

Autor: Martyna Wielkopolan

Źródło: youtube.com/@rafal.trzaskowski

podziel się:

Pozostałe wiadomości