Położna Ania codziennie pomaga wcześniakom prawidłowo się rozwijać. W programie "Sztuka rodzenia" podkreśliła, że obecnie na intensywnej terapii jest najwięcej dzieci od momentu otwarcia oddziału. Najczęściej jej pacjenci mają około 30-32 tygodni. Jednakże, od niedawna Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ma trzeci stopień referencyjności, co oznacza, że ma możliwość leczenia dzieci urodzonych skrajnie wcześnie, nawet po 22 tygodniu życia.
Wsparcie oddechowe dzieci urodzonych skrajnie wcześnie
Pierwszy pacjent położnej Anny Muzyki urodzony skrajnie wcześnie - w momencie nagrań odcinka "Sztuki rodzenia" miał 26 tygodni. Leżący w inkubatorze mały człowiek miał problemy z oddychaniem, dlatego musiał być na wsparciu oddechowym.
Musimy patrzeć jak oddycha, jak sobie radzi, bo już zdarzało mu się być na własnym, wracać, załamywać się, więc różnie to jest
Odwiedziny mamy u malutkiej córeczki
Na oddziale neonatologii leżała także Zosia, która urodziła się 8 tygodni przed terminem porodu. W najnowszym odcinku programu "Sztuka rodzenia" córeczkę odwiedziła mama. Położna Ania poinformowała kobietę, iż Zosia nie chciała dać pobrać sobie moczu do badania, ale za to ładnie zjadła.
Zaraz Cię mama przytuli, tylko ciocia Ci musi kolejny worek nakleić
Na oddział neonatologii zajrzeć można w powyższym fragmencie wideo. Całość najnowszego odcinka programu "Sztuka rodzenia" warto natomiast obejrzeć w powtórce na antenie TVN Style lub w serwisie streamingowym Max.
6. odcinek programu "Sztuka rodzenia" na antenie TVN Style można jeszcze obejrzeć w:
- piątek 15 listopada, 8:10 i 16:50
- niedzielę 17 listopada, 10:45 i 21:20
Zobacz także:
- Rywale z "Nieczystej gry" dołożyli im pracy. "Nie wiedzą, że tam są podrzucone rzeczy"
- Męskie ubrania dla kobiet. Asia znalazła w lumpeksie prawdziwe perełki!
- Noc w bajkowej, włoskiej scenerii, a to wszystko niemal za darmo. Jak to możliwe?
Autor: Martyna Wielkopolan