Majówka za granicą. Gdzie warto pojechać i co zwiedzić?

Europolki studentki: Most Széchenyiego
Europolki studentki: Pomysły na majówkę za granicą
Długi, majowy weekend zbliża się wielkimi krokami, a Wy chcielibyście spędzić go poza granicami Polski? Bohaterki programu "Europolki studentki" pokazały najciekawsze miejsca, które warto odwiedzić w Madrycie, Walencji oraz Budapeszcie. Zobaczcie sami.

Decydując się na spędzenie majówki w Hiszpanii - dobrze rozważyć city break w Madrycie lub Walencji. Pola, która na studia wyjechała do drugiego z wymienionych - zwróciła uwagę, że w tym hiszpańskim mieście coś dla siebie odnajdą fani architektonicznych perełek. W programie "Europolki studentki" zabrała nas między innymi na Plaza de la Virgen - urokliwy plac na starówce oraz pod Narodowe Muzeum Ceramiki.

City break w Madrycie - gdzie pójść?

Myśląc o hiszpańskiej stolicy - warto mieć na uwadze pomysł Basi na spędzenie w niej popołudnia. Studentka podzieliła się możliwością wypożyczenia łódki w madryckim Parku Retiro, co jej zdaniem stanowi idealny pomysł na randkę. Oprócz pływania - miejsce to jest doskonałe, aby się zrelaksować.

Jest to park, który jest w centrum Madrytu. To jest idealne miejsce, żeby sobie odpocząć podczas dnia.
Basia Budziszewska

Weekend w Budapeszcie - co zobaczyć?

Punkty, na które warto zwrócić uwagę odwiedzając Budapeszt, wskazała Ola. Pierwszym miejscem, którą polecała w odcinku "Europolek studentek", jest Most Széchenyiego.

To jest super miejscówka, żeby spotkać się ze znajomymi, właśnie w tym miejscu. Kupujemy pizzę, bierzemy drineczki i oglądamy zachód słońca, bo widok jest nieziemski.
Aleksandra Rogut

Studentka zwróciła też uwagę na Muzeum Słodyczy i Selfie w węgierskiej stolicy. W tym cukierkowym miejscu można nawet pohuśtać się na... ogromnej truskawce! Jego wnętrzom można przyjrzeć się bliżej, oglądając powyższe wideo. Zachęcamy także do obejrzenia najnowszego odcinka programu "Europolki studentki" na antenie TVN Style, aby poszukać dodatkowych inspiracji podróżniczych.

PREMIERA 9. odcinka 2. sezonu programu "Europolki studentki" na antenie TVN Style - w niedzielę 28 kwietnia, o godzinie 12:30.

Powtórki odcinka:

 • wtorek 30 kwietnia, 22:00
  • czwartek 2 maja, 14:55 i 23:00
   • piątek 3 maja, 23:55
    • sobota 4 maja, 12:50

     Zobacz także:

     Autor: Martyna Wielkopolan

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości