Czarnogórskie absurdy, Festiwal Mimozy i opustoszała wioska. Odwiedźcie Herceg Novi!

Jestem z Polski: Ania, Herceg Novi
Jestem z Polski: Ania, Herceg Novi
W najnowszym odcinku "Jestem z Polski" poznacie 32-letnią Anię z Łasina, która od 2 lat wraz z mężem i dwiema córeczkami mieszka w Herceg Novi w Czarnogórze. Pracuje tutaj w branży turystycznej.

Ania pokaże nam swoje miasteczko. Zabierze nas na Rynek Solny, gdzie dowiemy się czemu sól jest ważnym surowcem dla mieszkańców. Zobaczymy także nietypowy dom należący do Emira Kusturicy, w którym kiedyś mieściła się stacja kolejowa. Przejdziemy się także jedną z piękniejszych promenad na Adriatyku.

"Jestem z Polski" - odkryjcie czarnogórskie absurdy

Razem z przyjaciółką Ani wybierzemy się na kawę. Dziewczyny opowiedzą nam, jak wygląda tutejszy styl życia, co oznacza zwrot „polako polako”, a także zdadzą nam kilka czarnogórskich absurdów.

Skorzystamy również z lokalnej komunikacji. Co ciekawe, tutejsze autobusy nie mają rozkładu jazdy, usystematyzowany jest tylko odjazd z pierwszego przystanku. Na kolejnych przystankach autobus pojawia się wtedy, kiedy dojedzie.

Poznajcie opustoszałą wioskę oraz typowe dla Czarnogóry festiwale i stroje

Wybierzemy się również do kamiennej wioski, w której zatrzymał się czas. Poznamy tutejszego gospodarza, który oprowadzi nas po opustoszałej wiosce i opowie jak się w tej żyje. 

Weźmiemy także udział w przygotowaniach do tegorocznego Festiwalu Mimozy, czyli czarnogórskiego powitania wiosny. Razem z mażoretkami przećwiczymy specjalny układ taneczny oraz odwiedzimy przyjaciela Ani, który na te wydarzenie przygotowuje specjalne stroje.

PREMIERA 8. odcinka 13. sezonu programu "Jestem z Polski" na antenie TVN Style - w czwartek 18 kwietnia, o godzinie 22:00.

Powtórki odcinka:

 • piątek 19 kwietnia, 23:00
  • niedziela 21 kwietnia, 13:30
   • poniedziałek 22 kwietnia, 16:40
    • wtorek 23 kwietnia, 21:00

     Zobacz także:

     Autor: Martyna Wielkopolan

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości