Zbędne kilogramy może zgubić każdy? "Zadaj mi pytanie, czy można schudnąć"

Konfrontacje Agaty: Natalia
Konfrontacje Agaty: Czy otyłość można zwalczyć zawziętością?
Rozmowa z 7. odcinka "Konfrontacji Agaty" była niezwykle potrzebna i ważna. Przy stole, w programie Agaty Młynarskiej, usiadły kobiety bardzo szczupłe, dla których waga ma duże znaczenie, a także takie, spośród których każda waży ponad 100 kilogramów. Czy ich skrajne poglądy związane z estetyką i atrakcyjnością udało się pogodzić?

Natalia i Patrycja czują się piękne. Są szczęśliwe bez względu na rozmiar, a fakt, że każda z nich waży ponad 100 kilo nie utrudnia im codziennego życia. Dobrusia i Marta razem nie ważą nawet tyle, co sama Patrycja. Uważają, że tylko w takim wydaniu mogą być zdrowe i piękne. Szczupłe dziewczyny ciało z nadwagą uważają za nieestetyczne.

Schudnąć może... każdy?

W najnowszym odcinku "Konfrontacji Agaty" Agata Młynarska zwróciła uwagę, że osobom z nadwagą bardzo często szybko przykleja się łatki leniwych czy "obżartuchów". Siedząca po stronie stołu "dziewczyn ze świata XXL" Patrycja podkreśliła, że za osoby z nadwagą uważa się już niejednokrotnie ludzi noszących rozmiar M. Na temat przyklejania łatek wypowiedziała się także Marta, która na przykładzie własnego doświadczenia, kiedy to schudła 10 kg, starała się udowodnić, że zgubić zbędne kilogramy może każdy.

Wszyscy mówili, że geny po mamie, grube kości, i tak dalej. No po prostu taka jestem, tak? Jestem taka przy kości i wszyscy to uznawali za normalne. I też mogłabym to zaakceptować i stwierdzić no trudno no, już taka jestem. Ja bardzo chciałam schudnąć i po prostu wiem, że to jest możliwe. A teraz po prostu epidemia wszelkich przeszkód się pojawia, że nie można schudnąć.
Marta

Czy zgubienie zbędnych kilogramów faktycznie jest możliwe?

Opinię Marty na temat chudnięcia skomentowała siedząca po przeciwnej stronie stołu Natalia, która podzieliła się z widzami swoim doświadczeniem. Jak się okazało - ona sama wielokrotnie podejmowała próby zrzucenia zbędnych kilogramów, spośród których jedna zakończyła się sukcesem. Efekt ten wymagał jednak ogromnego poświęcenia.

Nie zliczę, ile razy podejmowałam próbę schudnięcia. Myślę, że to było około 6000 razy. Nie zliczę, ile pieniędzy wydałam na to. Miałam w sobie przez pół roku balonik Orbera. To jest balonik wypełniony solą fizjologiczną przez pół roku, taki, że codziennie masz w ustach smak kwasu solnego.
Natalia

Sukces osiągnięty przez Natalię, która schudła do swoich "ukochanych, 69 kilogramów", zaczął mieć dla niej nieco inny wydźwięk, kiedy kobieta zrozumiała, że w życiu nie chodzi o to, żeby się "katować" i mimo, że mogła pozostać po szczupłej stronie stołu - doszła do wniosku, iż to nie jej bajka.

Od tego momentu mam pełną akceptację dotyczącą tego, że jestem we właściwym momencie, we właściwym ciele, z właściwymi kilogramami.
Natalia

Czy dziewczynom w rozmiarze XXL udało się przekonać dziewczyny w rozmiarze XXS, że można być piękną w absolutnie każdym rozmiarze? Warto to sprawdzić, oglądając najnowszy odcinek "Konfrontacji Agaty" - w powtórkach na antenie TVN Style lub w Playerze.

7. odcinek programu "Konfrontacje Agaty" na antenie TVN Style można jeszcze obejrzeć w:

 • niedzielę 21 kwietnia, 21:20
  • poniedziałek 22 kwietnia, 20:00
   • wtorek 23 kwietnia, 23:00

    Zobacz także:

    Autor: Martyna Wielkopolan

    podziel się:

    Pozostałe wiadomości