W świecie relaksu i harmonii. Jak krok po kroku przebiega wizyta w salonie masażu i kiedy się na nią zdecydować?

Stylowa lekcja w salonie masażu
Stylowa lekcja: Wizyta w salonie masażu

W codziennym pędzie, w naszych ciałach kumuluje się napięcie, które nierozładowane - może nieść za sobą o wiele gorsze skutki. Doskonałym sposobem, aby rozluźnić spięte mięśnie i zredukować stres, jest zafundowanie sobie masażu. W cyklu "Stylowa lekcja", reporterka TVN Style Martyna Wielkopolan zabrała widzów na wizytę do salonu masażu, aby każdy, kto wybiera się tam po raz pierwszy, mógł bez skrępowania zanurzyć się w świat harmonii i relaksu.

O mocy masażu reporterce Martynie Wielkopolan opowiedziały właścicielki salonu masażu Anna Kielbus oraz Natalia Marzycka. Pierwsza z kobiet zwróciła uwagę, iż ludzkie ciało wysyła sygnały, sugerujące, że warto zdecydować się na masaż. Wśród nich wymieniła między innymi bóle głowy, karku oraz pleców, ciężkie nogi oraz różnego rodzaju napięcia. Choć każdy masaż przyczynia się do redukcji stresu, do najczęściej wybieranych Natalia Marzycka zaliczyła rodzaje: tajski i balijski. Masaż tajski to opcja bardziej uciskowa oraz rozciągająca. W masażu balijskim ruchy są płynniejsze, relaksujące.

Jeśli przychodzimy na masaż w celu rozluźnienia to tak naprawdę już po pierwszym masażu czujemy ogromne rozluźnienie i tak naprawdę możemy przychodzić raz w miesiącu lub dwa razy w miesiącu. Natomiast jeśli ktoś ma napięcia i duże stresy to wskazany jest taki masaż raz w tygodniu
- tłumaczyła Anna Kielbus.

Co jest przeciwwskazaniem do masażu?

Mimo wyjątkowych właściwości masażu, nie każdy może sobie pozwolić na taki relaks. Przeciwwskazaniami, wymienionymi przez Natalię Marzycką, są: choroby skóry, choroby zakaźne, alergie, choroby serca, nowotwory, kontuzje oraz nadciśnienie. Masaż nie jest też wskazany dla kobiet w pierwszym trymestrze ciąży.

Aczkolwiek zauważyłyśmy, że klienci świadomi są swoich przeciwwskazań i bardzo rzadko się zdarza, że ktoś przyjdzie na przykład z chorobą skóry. O czym klienci najmniej wiedzą to na przykład grypa i gorączka, a nie jest to wskazane, bo wówczas cały stan zapalny rozprowadzimy po całym ciele
- wyjaśniła Anna Kielbus.

Jak przygotować się do masażu? Wizyta w salonie krok po kroku

Po umówieniu się na masaż warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do relaksu. Anna Kielbus wskazała, aby co najmniej godzinę przed wizytą nie spożywać posiłków, a także przyjść chwilę wcześniej, żeby powąchać olejki oraz zapoznać się z przeciwwskazaniami. To pierwszy etap odwiedzin w salonie masażu. Kolejnym krokiem, o którym odwiedzający często nie wiedzą, jest rytuał mycia stóp. To występujące w kulturze balijskiej symboliczne oczyszczenie i przygotowanie do zabiegu przez masażystkę. Następnie, klient zapraszany jest do pokoju masażu.

Tutaj masażystka tłumaczy klientowi, żeby założył jednorazową bieliznę, rozebrał się cały i położył się głową do dołu. Za dwie minutki puka i pyta się, czy jest gotowy, wtedy wchodzi i zaczyna masaż
- opowiadała Natalia Marzycka.

Po relaksie, przed wyjściem z salonu, uczestnik masażu częstowany jest herbatą. Z zaleceniami, jakie należy wziąć pod uwagę po wykonaniu zabiegu, można zapoznać się w powyższym materiale z cyklu "Stylowa lekcja".

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości