Jak przechowywać owoce egzotyczne i rodzime?
Jagna Niedzielska radzi, aby owoce egzotyczne, takie jak ananas, cytryny i banan, przechowywać poza lodówką. Dzięki temu nie stracą swojego intensywnego aromatu. Podobnie jest z jabłkami i gruszkami - te owoce emitują gazy, które mogą przyspieszać starzenie się innych produktów, dlatego warto przechowywać je oddzielnie. Ziemniaki, czosnek i cebulę najlepiej trzymać w ciemnym, suchym i chłodnym miejscu.
Co przechowywać w lodówce?
W lodówce powinniśmy przechowywać zarówno twarde, jak i miękkie warzywa i owoce, pamiętając o odpowiednim ich rozmieszczeniu. Warzywa takie jak kapusta, kalafior, marchewka, pietruszka i seler, a także brokuły i cukinia, powinny być przechowywane oddzielnie od miękkich produktów, takich jak winogrona, śliwki czy sałata. Warto wyłożyć szufladę lodówki ręcznikiem papierowym, który pochłonie wilgoć.
Jak mamy szufladę w lodówce, to warto sobie ją podzielić na takie dwie przestrzenie. Chodzi o to, żeby twarde warzywa i owoce nie były bezpośrednio obok tych miękkich. No bo twarde gniotą miękkie, te miękkie jak się zgniotą, to mogą się po prostu szybciej zepsuć.
Prawidłowe przechowywanie owoców i warzyw to klucz do utrzymania ich świeżości i pełnego smaku. Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach - owoce egzotyczne i jabłka oraz gruszki przechowujemy poza lodówką, ziemniaki, czosnek i cebulę w ciemnym miejscu, a w lodówce umieszczamy zarówno twarde, jak i miękkie warzywa i owoce, pamiętając o odpowiednim ich rozmieszczeniu. Dzięki tym prostym trikom cieszymy się dłużej smakiem naszych ulubionych produktów
Autor: Agata Piętka