Oblekanie kołdry spędza Wam sen z powiek? Ania Nowak-Ibisz przetestowała "metodę rolowaną"!

Anka testuje internety: Jak najszybciej oblec pościel?
Kto z nas nie lubi uczucia położenia się w świeżej, pachnącej pościeli? Schody zaczynają się jedynie, kiedy trzeba tę pościel przebrać… Aby oblekanie kołdry nie spędzało Wam snu z powiek - Ania Nowak-Ibisz pokazała swój sprawdzony sposób. Czy jej metoda jest lepsza niż ta, którą proponują „internety”?

Do tego lifehacku, sprawdzanego w programie „Anka testuje internety”, Ania Nowak-Ibisz podchodziła dość sceptycznie. Jak sama zauważyła - przebieranie pościeli to dla niej bułka z masłem, ponieważ ma w tym doświadczenie po pracy w hotelach.

W temacie ścielenie łóżka nikt mnie nie śmignie. Ja pracowałam w hotelach. Jakich? Niemieckich. Kto mnie ścignie w ścieleniu pościeli, no? Tylko profesjonalista, na pewno nie Internet.
Anna Nowak-Ibisz

Aby jednak przekonać się i upewnić, który sposób zmiany pościeli jest szybszy - nasza testerka oblekła kołdrę dwoma metodami. Co się okazało?

Oblekanie pościeli metodą „na pielęgniarkę”

Osobom mającym trudności ze ścieleniem łóżka - Ania Nowak-Ibisz zaproponowała znany sposób oblekania pościeli, który nazywany jest "metodą na pielęgniarkę". Jak się za to zabrać?

Bierzemy poszwę, szukamy sobie miejsca z guzikami, tak? Najpierw ją musimy rozłożyć i najlepiej to zrobić na łóżku oczywiście. Wjeżdżamy rękami do środka, szukamy rogów, raz, dwa. Zamykamy rączki na tych rogach i dajemy poszwę na lewą stronę. Bierzecie kołdrę, układacie ją, wchodzicie rączkami do tych rogów i łapiecie teraz tak.
Anna Nowak-Ibisz

Cały proces oblekania kołdry tym sposobem możecie prześledzić w powyższym fragmencie odcinka programu "Anka testuje internety". Nie jest to jednak jedyna możliwość!

Oblekanie pościeli metodą "rolowaną"

Metoda, którą w kwestii oblekania pościeli proponują "internety" - dla Ani Nowak-Ibisz wydawała się bardziej skomplikowana oraz czasochłonna. Tzw. rolowanie wymagało odpowiedniego przygotowania kołdry i poszewki.

Potrzebujemy dużo miejsca. Patrzycie gdzie są guziki, tu gdzie są - od siebie, a tu gdzie ich nie ma - do siebie. Teraz bierzemy sobie kołdrę i staramy się ją również równo, odpowiednimi długościami dopasować do poszwy. Teraz robimy rulon.
Anna Nowak-Ibisz

Co wyniknęło z testu tego lifehacku? Czy metoda z Internetu zaskoczyła Anię do tego stopnia, że postanowiła zmienić swoje przyzwyczajenia i zacząć korzystać z nowego sposobu ścielenia łóżka? Zachęcamy, aby sprawdzić to oglądając powyższe wideo.

PREMIEROWE odcinki "Anka testuje internety" na antenie TVN Style w każdą niedziele o godzinie 16:45.

Powtórki odcinka:

 • wtorek 13:30
  • czwartek 20:30
   • piątek 15:05
    • sobota 14:15

     Zobacz także:

     Autor: Martyna Wielkopolan

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości