Jak polska branża muzyczna zmieniła się przez 30 lat? Zobacz relację z gali wręczenia Fryderyków 2024

Co słychać?: Relacja z ceremonii rozdania Fryderyków 2024
Fryderyki - najważniejsze muzyczne nagrody w Polsce - zostały rozdane po raz trzydziesty, podczas uroczystej gali w Gliwicach, w piątek 22 marca. Reporterka programu TVN Style "Co słychać?" - Martyna Mikołajczyk - podczas ceremonii porozmawiała z nagrodzonymi o tym, jak zmieniła się polska branża muzyczna przez ostatnie 30 lat.

Czy duch rywalizacji w branży muzycznej w Polsce odszedł w zapomnienie? Takiego przekonania Martyna Mikołajczyk nabrała, obserwując kolejnych nagradzanych artystów, odbierających Fryderyki. O to, czy rywalizacja zamieniła się we współpracę - reporterka zapytała Paulinę Przybysz.

Czuję, że jesteśmy trochę jednym organizmem. My, artyści tacy polscy, ciągle wymieniamy się na scenie, współpracujemy przy projektach i chyba lubimy to coraz bardziej. To współbrzmienie tworzy rzeczy, które są niepowtarzalne.
Paulina Przybysz

Artyści z branży muzycznej w Polsce tworzą zgrany zespół także poza sceną

O tym, jak ekipa artystów z polskiej branży muzycznej dogaduje się poza sceną, reporterka "Co słychać?" - Martyna Mikołajczyk porozmawiała z Czesławem Mozilem.

Tutaj na zapleczu wszyscy się znają prawie i też nie ma jakichś takich fochów. Mało kto gwiazdorzy, w tym sensie, że jest ten taki szacunek, też międzypokoleniowy i to czuć.
Czesław Mozil

Polscy słuchacze także przeszli przemianę?

Nie tylko relacje pomiędzy artystami - na scenie oraz poza nią - ulegają zmianom. W rozmowie z Martyną Mikołajczyk - Łukasz "L. U. C." Rostkowski zwrócił uwagę, że przemianę przechodzą także polscy słuchacze.

Polski słuchacz bardzo dojrzał. Od ogromnego zafascynowania kulturą zachodu i Ameryki przede wszystkim - przeszliśmy potężną metamorfozę do momentu, w którym absolutnie pokochaliśmy polską muzykę, pokochaliśmy swoje korzenie, rozumiemy swoją tożsamość, jesteśmy z niej bardzo dumni i zapełniamy stadiony na polskich artystów.
Łukasz "L. U. C." Rostkowski

Zachęcamy do obejrzenia całej relacji z trzydziestej ceremonii rozdania Fryderyków w powyższym materiale wideo.

Nowe odcinki programu "Co słychać?" można oglądać na antenie TVN Style od niedzieli do piątku o 18:40.

Zobacz także:

Autor: Martyna Wielkopolan

Reporter: Martyna Mikołajczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości