Jak sprawić, aby wnętrze stało się bardziej przytulne dzięki dekoracjom okiennym? Niewielka zmiana robi ogromną różnicę!

Weekendowa metamorfoza: Magdalena Bartłomiejczak
Magdalena Bartłomiejczak o współczesnych technikach montażu dekoracji okiennych
Przed Magdaleną Bartłomiejczak, znaną z programów "Weekendowa metamorfoza" oraz "Zgłoś remont", świat dekoracji okiennych nie ma żadnych tajemnic. W rozmowie z redaktorką tvn.pl Martyną Wielkopolan, projektantka zdradziła sposób, dzięki któremu za sprawą aranżacji okna wnętrze staje się bardziej przytulne. O czym warto wiedzieć?

Aby wnętrze nabrało ciepła i przytulności dzięki dekoracjom okiennym - Magda Bartłomiejczak poleca pozbyć się rozwiązania, które jeszcze jakiś czas temu wiele osób miało w większości wnętrz w swoich domach. Mowa o... karniszu!

Wcześniej była taka tendencja, że wszyscy byli zakochani w karniszach, ale karnisze obniżały optycznie całe te nasze pomieszczenia.
Magdalena Bartłomiejczak

Co jeśli nie karnisz?

W rozmowie z redaktorką Martyną Wielkopolan, Magda Bartłomiejczak podkreśliła, że dużo lepszym rozwiązaniem, wywodzącym się z hotelarstwa, jest montowanie dekoracji okiennych do sufitu, na specjalnej szynie. Jaki efekt można dzięki temu uzyskać?

Wtedy wszystko optycznie się powiększa, na całą szerokość ściany, wtedy mamy tę ścianę jako element architektoniczny tego wnętrza i dodatkowo powoduje przytulność, zmniejsza akustykę w pomieszczeniu, no i czujemy się po prostu jak w domu.
Magdalena Bartłomiejczak

Projektantka dekoracji okiennych zwróciła również uwagę, że Krzysztof Miruć powtarza często bardzo trafne hasło: "jak wjeżdżają zasłony to już kończy się budowa".

"Weekendowa metamorfoza" - sezon 6. już w emisji!

Tymczasem, kolejny sezon "Weekendowej metamorfozy", z Krzysztofem Miruciem w roli prowadzącego, wkroczył już na ekrany telewizorów! Tym razem, wraz ze swoją wierną ekipą, architekt robi niespodzianki dla dzieci, współmałżonków, a nawet sąsiadów - remontując im pokoje, sypialnie i gabinety. Pokazuje swoje zdolności architektoniczne, różne style oraz patenty na to jak w krótkim czasie odmienić wnętrze i sprawić radość najbliższym. Jest zabawnie, twórczo oraz pracowicie. Zapraszamy przed ekrany.

Nowe odcinki 6. sezonu programu "Weekendowa metamorfoza" można oglądać na antenie TVN Style w poniedziałki o 22:00.

Zobacz także:

Autor: Martyna Wielkopolan

Reporter: Martyna Wielkopolan

podziel się:

Pozostałe wiadomości