Dwanaście lat temu miasteczko to zniszczyło trzęsienie ziemi. Jak dziś żyje się w Torrevieja?

Jestem z Polski: Alicja, Torrevieja
Jestem z Polski: Alicja, Torrevieja
W najnowszym odcinku "Jestem z Polski" poznamy 49-letnią Alicję z Poznania, która już od 3 lat mieszka w hiszpańskim mieście Torrevieja. Alicja pracuje tutaj jako agentka nieruchomości.  

Alicja zabierze nas na spacer po swojej miejscowości. Zobaczymy główny plac miasta, starą kamienną wieżę – symbol miasteczka oraz uwielbiane przez nią molo. Alicja opowie nam o trzęsieniu ziemi sprzed dwustu lat, które doszczętnie zniszczyło całe miasteczko. Wspomniana wcześniej stara wieża to jeden z nielicznych budynków który zachował się po tej tragedii. Alicja opowie nam również ze swojej perspektywy, dlaczego wybrała do życia małe hiszpańskie miasteczko.

Poznajcie lepiej hiszpański styl życia oraz wyjątkowe miejsce w okolicy Torrevieja

Razem z Alicją odwiedzimy wyjątkowe miejsce, które jest charakterystyczne dla tej okolicy – zakład pozyskujący sól z jeziora w Parku Naturalnym Laguny La Mata. Na miejscu spotkamy się z jedną z pracowniczek zakładu, który opowie nam o tym jak jest pozyskiwania tutaj sól oraz zdradzi ciekawostki na jej temat.

Alicja zabierze nas także do jednej z ulubionych, lokalnych kawiarenek na poranną aromatyczną kawę. Zjemy tutaj drugie śniadanie, podczas którego Alicja porozmawia z zaprzyjaźnioną kelnerką o hiszpańskim stylu życia, w którym zawsze jest czas na niespieszne jedzenie i rozmowy. Sprawdzimy też, jaką kawę zwykle piją miejscowi policjanci. 

Z czego słynie Alicante?

Wpadniemy także na lokalny bazarek, gdzie odwiedzimy stoisko zaprzyjaźnionej Angeli. Dowiemy się, z czego słynie ten region Hiszpanii oraz poznamy tutejszy przepis na pieczonego bakłażana.

Pojedziemy również miejscowości Benidorm, która nazywana jest hiszpańskim Nowym Jorkiem. Alicja spacerując deptakiem wzdłuż plaży opowie o historii tego miejsca oraz o tym, jak Hiszpanie wypromowali to miejsce, które jeszcze 70 lat temu było bardzo małą rybacką miejscowością zamieszkałą przez 2000 osób. 

Będziemy także w jednym z największych gajów palmowych w Europie, w którym rośnie ponad pół miliona palm!

PREMIERA 14. odcinka 13. sezonu programu "Jestem z Polski" na antenie TVN Style - w czwartek 9 maja, o godzinie 22:00.

Powtórki odcinka:

 • piątek 10 maja, 23:00
  • niedziela 12 maja, 13:30
   • poniedziałek 13 maja, 16:35
    • wtorek 14 maja, 21:00

     Zobacz także:

     Autor: Martyna Wielkopolan

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości