Samolotami chciała latać od zawsze. Aby spełnić marzenie wyjechała do USA

Jestem z Polski: Natalia z Arizony
Jestem z Polski: Natalia o swojej pracy w chmurach
Czy kobieta za sterami samolotu odrzutowego to powszechny widok? W 6. odcinku 13. sezonu "Jestem z Polski", mieszkająca w Arizonie Natalia zabrała nas na pokład jednego z nich oraz opowiedziała, jak udało jej się spełnić marzenie o byciu pilotem.

O swoim zafascynowaniu samolotami Natalia przekonała się już jako małe dziecko. W najnowszym odcinku "Jestem z Polski" bohaterka wróciła wspomnieniami do emocji, jakie budziło w niej oglądanie szybowców w okolicach jej rodzinnego domu.

Niedaleko domu moich rodziców jest lotnisko szybowcowe - Michałków. Jako dziecko pamiętam taką sytuację, że kilka razy szybowce wylądowały na polu mojego taty i było to dla mnie niezwykle ekscytujące przeżycie. Samoloty wzbudzały we mnie ogromną fascynację.
Natalia Szatkowska

Nadzieja na spełnienie marzenia znalazła się... w Stanach Zjednoczonych?

Fascynacja samolotami w przypadku Natalii, bohaterki 6. odcinka 13. sezonu "Jestem z Polski", przerodziła się w marzenie o byciu pilotem. Niestety, jego spełnienie wydawało się kobiecie praktycznie niemożliwe, między innymi ze względu na wysokie ceny szkoleń i kursów lotniczych.

Nie było to możliwe, dlatego, że moje wyniki w szkole nie były imponujące, także nie miałam szansy dostać się na Państwową Uczelnię Lotniczą, a żeby się szkolić prywatnie - ograniczały mnie finanse.
Natalia

Nadzieja na spełnienie marzenia nadeszła jednak całkiem szybko. W odcinku Natalia opowiedziała o szansie, którą zobaczyła dla siebie podczas rozmowy z poznanymi pewnego razu pilotami.

Któregoś razu pojechałam w weekend na lotnisko szybowcowe, tam poznałam pilotów, którzy mieli doświadczenie z latania w Stanach i opowiedzieli mi o tym, że Stany są rajem dla lotnictwa, szkolenie jest znacznie tańsze, jest na bardzo wysokim poziomie. I gdzieś zrodziła się myśl, że może kiedyś uda mi się wyjechać do Stanów.
Natalia Szatkowska

Historia Natalii inspiracją dla innych kobiet

Marzenie kobiety stało się rzeczywistością. Ubrana w mundur Natalia zabrała nas na spotkanie ze swoim szefem oraz na pokład samolotu Airbus A320, który nazwała swoim "biurem". Bohaterka "Jestem z Polski" opowiedziała, co i gdzie się w nim znajduje, jak przygotowuje się do lotu, a także w którym miejscu podczas prędkości przelotowej może jeść obiad.

Natalia wróciła też wspomnieniami do początków pracy w zawodzie i podkreśliła, że swoją historią chciałaby zainspirować inne kobiety do walki o ich marzenia.

Pamiętam, że na początku mojego latania brakowało mi takiej troszkę inspiracji, takiej osoby, która mogłaby mi cokolwiek doradzić. Ja chciałabym być inspiracją dla innych kobiet i jeśli ten program sprawi, że będzie nas oglądała jakakolwiek kobieta, która marzy o tym, żeby zostać pilotem - mam nadzieję, że będę dla niej świadectwem, że nawet dziewczyna z małej wsi, która jeździła kiedyś traktorem - jest w stanie spełnić swoje marzenia.
Natalia Szatkowska

Zachęcamy do zapoznania się z fragmentem najnowszego odcinka "Jestem z Polski", aby dowiedzieć się więcej o pracy pilota w Ameryce, a także do obejrzenia jego całości - w powtórkach na antenie TVN Style lub w Playerze.

6. odcinek 13. sezonu programu "Jestem z Polski" na antenie TVN Style można jeszcze obejrzeć w:

 • poniedziałek 8 kwietnia, 16:35
  • środę 10 kwietnia, 21:00
   • czwartek 11 kwietnia, 13:35

    Zobacz także:

    Autor: Martyna Wielkopolan

    podziel się:

    Pozostałe wiadomości