Dzielnica czerwonych latarni, a w niej... przedszkole, kościół i katolicki hostel?

Europolki studentki: Kontrasty Dzielnicy czerwonych latarni w Amsterdamie
W najnowszym odcinku programu "Europolki studentki" - Ola udowodniła nam, że Amsterdam to miasto kontrastów. Można zauważyć je nawet w najbardziej imprezowych, kontrowersyjnych dzielnicach stolicy Holandii.

Aby przybliżyć nam nocne życie w Amsterdamie - bohaterka 5. odcinka 2. sezonu "Europolek studentek" zabrała nas do słynnej Dzielnicy czerwonych latarni. Choć wielu osobom kojarzy się ona z sexworkingiem - Ola podkreśliła, że można w niej znaleźć także kościół i przedszkole.

Dzielnica czerwonych latarni to dzielnica kontrastów. Jest tutaj przedszkole, katolicki hostel czy kościół. Naprawdę, co roku przyjeżdża tutaj tysiące turystów, żeby zobaczyć właśnie to miejsce, ale miasto planuje przenieść tę dzielnicę w bardziej ustronne miejsce, aby odciążyć centrum od tego zatłoczenia turystycznego.
Ola

Gdzie imprezować w Amsterdamie? Alternatywa dla Dzielnicy czerwonych latarni

Z Dzielnicy czerwonych latarni bohaterka najnowszego odcinka programu "Europolki studentki" zabrała nas do jeszcze bardziej imprezowego miejsca stolicy Holandii - Leidseplein. Ola wkroczyła tam w rytm muzyki techno. Studentka zwróciła uwagę, że w tej dzielnicy za niewielką cenę można bawić się przez całą noc, a nawet połowę kolejnego dnia.

Jesteśmy właśnie w jednym z najtańszych barów w Amsterdamie. Bar połączony jest z kinem. Tu jest kino, tam jest bar. Podczas seansu można się szybko wymknąć po coś do picia.
Ola

Tania przekąska w środku nocy - uroki imprezowania w stolicy Holandii

Podczas nocnej wyprawy w odcinku "Europolek studentek" Ola zaprezentowała również miejsce, do którego warto wybrać się, kiedy podczas imprezowania w Amsterdamie wpadnie Wam ochota na coś na ząb. Korzystając z jej wskazówki można ominąć kolejki i zaoszczędzić nieco pieniędzy.

A jak w trakcie imprezy albo po zgłodniejecie w Amsterdamie to nie musicie czekać w żadnej kolejce, tutaj są automaty, które są otwarte całodobowo. Tutaj możemy sobie kupić na przykład za niewielką cenę, idealną na moją kieszeń, 3 Euro, jakiś ser prażony, coś takiego.
Ola

Zachęcamy, aby wspólnie ze studentką wybrać się na miasto nocą, aby poznać uroki nocnego życia w Amsterdamie. Warto także obejrzeć całość odcinka "Europolki studentki" z udziałem Oli - w powtórkach na antenie TVN Style lub w Player.pl.

5. odcinek 2. sezonu programu "Europolki studentki" na antenie TVN Style można jeszcze obejrzeć:

 • we wtorek 2 kwietnia, 22:00
  • w czwartek 4 kwietnia, 14:35
   • w sobotę 6 kwietnia, 00:00 i 13:15

    Zobacz także:

    Autor: Martyna Wielkopolan

    podziel się:

    Pozostałe wiadomości