Technologie w japońskich domach. Których możemy im pozazdrościć?

Jestem z Polski: Sandra, Japonia
Jestem z Polski: Jak mieszka się w Tokio?
Jak żyje się i mieszka w Kraju kwitnącej wiśni, tysiące kilometrów od Polski? W 15. odcinku 13. sezonu "Jestem z Polski" - Sandra Zablotna zabrała nas do swojego domu w Tokio, z którego wnętrz aż bije nowoczesność. Zajrzyjcie do środka.

Budynki japońskie to często konstrukcje z drewna i pustaków, które muszą być wytrzymałe oraz elastyczne ze względu na występujące tam trzęsienia ziemi. Bohaterka "Jestem z Polski" - Sandra - zwróciła uwagę, że zakup nowego mieszkania w Tokio to koszt rzędu 3 milionów zł wzwyż. Jakie technologie można znaleźć we wnętrzach japońskich mieszkań i domów?

Łazienki naszpikowane technologiami

Oprowadzając nas po swoim domu, Sandra podkreśliła, że podstawowym pomieszczeniem pełnym technologii w Japonii są łazienki. Pierwszą ciekawostką, jaką zaprezentowała u siebie, była samoczyszcząca się umywalka, która zabija bakterie w odpływie. Bohaterka "Jestem z Polski" opowiedziała także o wyjątkowej kabinie prysznicowej, połączonej z wanną.

Tak zwany pokój kąpielowy - w większości domów w Japonii wanna jest automatyczna. Zamyka się odpływ, naciska się jeden guzik i woda w wannie się automatycznie napełnia. Do tego sama się podgrzewa, jest cały czas cyrkulacja wody i można się wygrzewać do woli.
Sandra Zablotna

Co ciekawe, wanny w Japonii nie służą do kąpieli! Sandra zaznaczyła, że zanim wejdzie się do niej w celach relaksacyjnych, należy... wziąć prysznic.

Futurystyczne toalety - atrybut Japonii

Mimo tylu atrakcyjnych funkcji japońskich umywalek czy wanien - jako technologię, z której Japonia słynie najbardziej - Sandra wskazała futurystyczne toalety. W jej domu również nie mogło takiej również zabraknąć.

Samootwierająca się deska, podgrzewająca się deska, opcja suszenia, bidet oraz woda, która sama się spuszcza po wstaniu z toalety, a w publicznych toaletach muzyczka, która zagłusza różne dźwięki.
Sandra Zablotna

A jakie niespodzianki Japonia ma przygotowane dla domowych pupili? O posiadaniu pieska w Tokio Sandra opowiedziała więcej w powyższym wideo. Zachęcamy do obejrzenia go, a także całości najnowszego odcinka "Jestem z Polski" - na antenie TVN Style lub w Playerze.

15. odcinek 13. sezonu programu "Jestem z Polski" na antenie TVN Style można jeszcze obejrzeć:

 • we wtorek 14 maja, 16:35
  • w środę 15 maja, 21:00
   • w czwartek 16 maja, 13:25

    Zobacz także:

    Autor: Martyna Wielkopolan

    podziel się:

    Pozostałe wiadomości