Rozpoczyna się sezon ogrodowy. Prowadzący TVN Style podpowiadają, co kwitnie wczesną wiosną

Mają ludzie podwórka: Maja Popielarska
Inspiracje ogrodowe prowadzących TVN Style
Kiedy za oknami zaczyna robić się coraz cieplej i bardziej słonecznie to doskonała pora, aby pomyśleć o rozpoczynającym się sezonie ogrodowym. Przykłady roślin, o które warto zadbać w ogrodzie wiosną, podali prowadzący programów ogrodniczych TVN Style.

Maja Popielarska, Iza Szarmach, Olga Piórkowska i Dominik Strzelec to znani z anteny TVN Style ogrodowi specjaliści od zadań specjalnych. W programach ze swoim udziałem dzielą się ogrodniczymi wskazówkami, do których zaliczyć należy porady, jak przygotować ogród na wiosnę. W "Mają ludzie podwórka" Maja Popielarska zwróciła uwagę, że w zielonej przestrzeni dobrze jest postawić na rośliny mało wymagające i łatwe w obsłudze. A co najlepiej wybrać na początku ciepłych dni?

Co kwitnie na początku wiosny? Przykłady Dominika Strzelca oraz Izy Szarmach i Olgi Piórkowskiej

Wśród roślin, które warto mieć we własnym ogrodzie, szczególnie z powodu, że swoim wyglądem cieszą oczy przez cały rok - Dominik Strzelec wymienił ciemiernik.

Ciemiernik - cudowna roślina zimozielona, dorasta do 50-60 cm. Ten zakwita na biało. Walorem jest fakt, że cały rok jest efektowny. Bardzo ciekawy kształt liścia i zakwita - kiedy zakwita? Bardzo wczesną wiosną, kiedy jeszcze niewiele się dzieje w ogrodzie - on już cieszy nasze oko kwieciem.
Dominik Strzelec

Iza Szarmach i Olga Piórkowska w programie "Zgłoś ogród" doradziły natomiast, co zrobić, aby przez całą wiosnę ogród zachwycał kolorami.

Pamiętajcie o tym, że czosnki ozdobne wychodzą dość późno. Wcześniej warto je przemieszać z tulipanami, z narcyzami, z różnymi hiacyntami i wtedy mamy pewność, że cała wiosna będzie kolorowa.
Iza Szarmach i Olga Piórkowska

"Odlotowy ogród" - jeszcze więcej inspiracji ogrodowych

W najbliższą niedzielę - 3 marca - na antenie TVN Style wystartuje nowy sezon ogrodniczego programu, z którym Dominik Strzelec debiutował w telewizji 12 lat temu - "Odlotowy ogród". W 5. serii formatu - ogrodnik pokaże między innymi jak zaaranżować i zrobić ogrodową altanę, tarasy, strefy dla dzieci, donice na warzywa, byliny, swobodne rabaty czy wodne oczko, które przeistoczą ogród w wyjątkowe miejsce na długie lata. Dowiecie się, że najprostsze rozwiązania są po prostu najlepsze i najtrwalsze.

PREMIERA 1. odcinka 5. sezonu programu "Odlotowy ogród" na antenie TVN Style - w niedzielę 3 marca, o godzinie 17:20.

Powtórki odcinka:

 • wtorek 5 marca, 14:05
  • środa 6 marca, 6:55
   • sobota 9 marca, 18:00

    Zobacz także:

    Autor: Martyna Wielkopolan

    podziel się:

    Pozostałe wiadomości