Ta Polka uratowała już półtora tysiąca nietoperzy! Kim jest "Bat Mom"?

Ta Polka uratowała już półtora tysiąca nietoperzy! Kim jest "Batmum"?
Ta Polka uratowała już półtora tysiąca nietoperzy! Kim jest "Batmum"?
Barbara Górecka ze Szczecina, znana również jako "Bat mom", ma nietypową pasję. Od blisko 16 lat prowadzi domowy azyl dla nietoperzy, gdzie przygarnia dzikie ssaki, które np. znalazły się w trudnej sytuacji.

Pani Barbara Górecka, w rozmowie z reporterką z programu "Co słychać?" Anną Grzymkowską, opowiedziała, jak to wszystko się zaczęło:

Mieszkam na 9 piętrze w wieżowcu i nagle na kurtce mojej córki pojawił się nietoperz.  To było małe, brązowe i moja córka po prostu rozpoznała (...) Po dniu czy dwóch po domu latały trzy i to się powtarzało systematycznie i tak to się zaczęło...
opowiada właścicielka domowego azylu dla nietoperzy

Prowadzony azyl to jedynie tymczasowe miejsce dla nietoperzy, które znalazły się w trudnej sytuacji i potrzebują pomocy.

Głównym celem naszej działalności w azylu jest to, żeby zwierzę odzyskało wolność, żeby po okresie rehabilitacji trafiło do natury. 
przyznaje Pani Barbara Górecka

Pani Barbara oprócz pomocy zajmuje się także edukacją i uświadamianiem najmłodszych na temat tych ssaków.

Dzieci z bliska mają okazję zobaczyć nietoperza, zobaczyć skrzydła, zobaczyć jak się karmi.  I bardzo często spotykam się z taką reakcją, proszę pani ja się bałam czy bałem, a teraz już się nie boję. 

Spod skrzydeł Bat Mom wyfrunęło już ponad półtora tysiąca nietoperzy.

Zobacz również:

Autor: Agata Piętka

Reporter: Anna Grzymkowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości