Wybudowali nowoczesny dom w Finlandii. Co się w nim znajduje i ile kosztuje jego utrzymanie?

Jestem z Polski: Monika, Lahti
Jestem z Polski: Charakterystyczne cechy fińskiego domu
Na początku mieszkali w ciasnym, niewielkim mieszkaniu. Później zdecydowali się wybudować nowoczesny dom w otoczeniu zachwycającej, fińskiej przyrody. Bohaterka finałowego odcinka 13. sezonu "Jestem z Polski" - Monika - oprowadziła nas po jego wnętrzach i zdradziła, ile kosztuje miesięczne utrzymanie posiadłości.

Sercem domu Moniki oraz Dominika jest ich wymarzona, designerska kuchnia. Choć utrzymana w surowym klimacie - można określić ją bardzo funkcjonalną. Jedynym elementem, który czasem "buntuje się" przeciwko właścicielom jest zmywarka, która otwiera się po... zapukaniu. I to nie zawsze!

Pokażę Wam jeszcze jedną ciekawostkę - pomysł mojego męża. Tak można sobie pukać. Tak otwiera się właśnie zmywarka. To jest tak, że czasami trzeba pukać 10 razy, do 15 razy.
Monika Mitura

Pomieszczenie gospodarcze z... prysznicem dla psów!

Wnętrzem w domu Moniki i Dominika, w którym - jak podkreśliła bohaterka "Jestem z Polski" - rządzi jej mąż, jest pomieszczenie gospodarcze. Znajduje się w nim także przestrzeń dla pupili małżeństwa.

Ja nie wiem, co jest w której szafce, on ułożył wszystko, ustawił i on wie wszystko, co gdzie jest i jak. Tutaj śpią nasze pieski, właśnie sobie teraz odpoczywają, a tutaj jest ich prysznic.
Monika Mitura

Sypialnia z widokiem na jezioro oraz las

Pomieszczeniem, z którego rozpościera się najpiękniejszy krajobraz w domu Moniki, jest sypialnia. Budząc się - małżeństwo może napawać się widokiem jeziora oraz lasu. Bohaterka "Jestem z Polski" podkreśliła, że dla Finów bardzo ważne jest, aby móc oglądać otaczającą ich przyrodę. Podzieliła się także kosztami utrzymania tak nowoczesnego domu.

Miesięczne utrzymanie tego domu z ogrzewaniem teraz w zimie to koszt około 500-600 Euro. W lecie te koszty są zdecydowanie mniejsze.
Monika Mitura

Podczas oprowadzenia nas po swoim domu Monika zdradziła też, dlaczego jego budowa uratowała jej małżeństwo oraz jaki biznes postanowili wspólnie z mężem otworzyć. Warto dowiedzieć się tego, oglądając powyższy fragment "Jestem z Polski". Całość odcinka można natomiast obejrzeć na antenie TVN Style lub w Playerze.

18. odcinek 13. sezonu programu "Jestem z Polski" na antenie TVN Style można jeszcze obejrzeć:

 • we wtorek 28 maja, 16:35
  • w środę 29 maja, 21:00
   • w czwartek 30 maja, 13:25

    Zobacz także:

    Autor: Martyna Wielkopolan

    podziel się:

    Pozostałe wiadomości