Te ćwiczenia poprawiają wygląd ciała oraz relaksują. Jak wykonywać pilates przy ścianie?

pilates
Co słychać?: Jakie ćwiczenia przy ścianie może wykonać każdy?
Uprawianie sportu może realnie poprawić stan zdrowia fizycznego, jak również psychicznego. Nawet niewielka, regularnie podejmowana aktywność ma wpływ na to, jak się czujemy oraz wyglądamy. W materiale reporterki "Co słychać?" Klaudii Nawrockiej Pawlik - trenerka Ola Żelazo zaprezentowała kilka prostych ćwiczeń przy ścianie, które może wykonywać każdy, aby się zrelaksować i wzmocnić swoje ciało.

Pilates przy ścianie to doskonała forma aktywności fizycznej, pozwalająca zadbać o swój wygląd, zdrowie, a także samopoczucie. W materiale z programu "Co słychać?" trenerka Ola Żelazo szczegółowo opowiedziała o jego zaletach.

Możemy wzmocnić dolne partie, nogi, pośladki, uda, możemy wzmocnić górne partie i pracować nad klatką piersiową, barkami, ramionami. Są świetne na mięśnie brzucha. Możemy je podzielić na ćwiczenia wzmacniające, rozciągające, rozluźniające, poprawiające naszą postawę, usprawniające naszą równowagę i również te, które potrafią wspaniale nas zrelaksować
- wymieniała Ola Żelazo.

Pilates przy ścianie - kto może ćwiczyć?

Reporterka programu "Co słychać?" Klaudia Nawrocka Pawlik w swoim materiale podkreśliła, że ćwiczenia przy ścianie może wykonywać każdy, bez względu na stopień zaawansowania. Trenerka Ola Żelazo wspomniała też, że pilates przy ścianie świetnie sprawdza się osobom, które zmagają się z problemem opuchniętych nóg.

Pilates przy ścianie, ćwiczenia przy ścianie, pomagają udrożnić naszą limfę i po prostu czuć się lepiej
- wytłumaczyła.

Ćwiczenia przy ścianie - relaks po ciężkim dniu?

Jednym z ćwiczeń przy ścianie, które pozwalają na doskonały relaks, pozytywnie wpływają na przepływ krwi i sprawdzają się między innymi przed snem, jest leżenie z nogami na ścianie.

Przyklejamy biodra do maty, kładziemy się i podnosimy nogi, żeby oprzeć je na ścianie. Jest to bardzo fajne odciążenie dla naszych dolnych pleców, które są mocno przeciążone w ciągu dnia jak dużo siedzimy
- zaprezentowała w materiale trenerka Ola Żelazo.

Przykłady ćwiczeń, które wzmacniają mięśnie oraz uelastyczniają kręgosłup - warto zobaczyć w powyższym materiale wideo.

Nowe odcinki programu "Co słychać?" można oglądać na antenie TVN Style od poniedziałku do piątku o 18:40 oraz w niedziele o 18:30.

Zobacz także:

Autor: Martyna Wielkopolan

Reporter: Klaudia Nawrocka Pawlik

podziel się:

Pozostałe wiadomości