Studia za granicą to nie tylko imprezy i nauka! Dlaczego warto kontynuować edukację poza granicami kraju?

Europolki studentki: Zuza, Finlandia
Europolki studentki: Atrakcje dla studentów uczących się za granicą
Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 trwa obecnie na polskich uczelniach, ale coraz więcej młodych ludzi decyduje się na studia na uniwersytetach zagranicznych. Dlaczego warto rozważyć kontynuowanie edukacji poza granicami kraju? Atrakcje, jakimi kuszą poszczególne kraje, zaprezentowały bohaterki programu "Europolki studentki".

Rozwijanie umiejętności gry w padla w Madrycie, spróbowanie swoich sił w cheerleadingu w Budapeszcie, rywalizacja podczas minigolfa w Danii, a nawet rzucanie siekierami w Porto - studenci, którzy opuścili Polskę i podjęli decyzje o studiowaniu za granicą - mogą przebierać w pozauczelnianych atrakcjach, jakie oferują europejskie kraje. W dodatku, młodzi ludzie mogą uczyć się w nich języka, odkrywać ich kulturę i nawiązywać kontakty z młodzieżą z całego świata.

Finlandia - szalona zabawa w salonie gier, a później relaks w saunie?

Studia w fińskim mieście Vaasa rozpoczęła Zuzanna Pacyno, która studencką codzienność w Finlandii przybliżyła w 4. odcinku 2. sezonu "Europolek studentek". Jak żyje się w krainie skutej lodem oraz pokrytej śniegiem? Jedną z fantastycznych atrakcji, jakie oferuje studentom okolica, w której mieszka Zuza, jest ogromny salon gier, gdzie znajduje się największa kolekcja gier typu Pinball i Arcade. Po szalonej zabawie spędzonej na graniu - fińscy studenci mogą pójść do sauny, aby wygrzać się i zrelaksować po ciężkim dniu.

Taka sauna, słuchajcie, po całym dniu studiowania na uczelni jest mega fajną opcją, tym bardziej, że dla nas jako dla mieszkańców akademika jest ona darmowa
- podkreśliła studentka.

Choć Finlandia nie rozpieszcza pogodą i ciepłolubni studenci mogą mieć problem, aby odnaleźć się w tym kraju, coraz więcej zagranicznych studentów podejmuje decyzję o kontynuowaniu edukacji właśnie tam. Wśród nich są również Polacy.

Na zagraniczne studia decydują się też dzieci polskich gwiazd

Na studia za granicę wyjeżdżają także dzieci polskich gwiazd. Należy do nich między innymi najstarszy syn Małgorzaty Rozenek-Majdan - Stanisław. 18-latek złożył aplikacje między innymi na prestiżową uczelnię we Francji. W rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl Bereniką Olesińską - gospodyni programu "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz" oraz emitowanego w TVN Style „In Vitro. Nauka, czy cud?” przyznała, że nie jest to dla niej łatwe i choć bardzo wspiera syna w jego decyzjach oraz planach - miała do niego jedną, ważną prośbę.

Miał też aplikację złożoną do Quebecu, do francuskojęzycznej części Kanady. Powiedziałam mu: "Synu, bardzo cię proszę, nie, bo tam już nie polecę, mając weekend wolny, więc chciałabym, żeby to jednak było w Europie"
- przyznała szczerze Małgorzata Rozenek-Majdan.

Całości rozmowy redaktorki Bereniki Olesińskiej z Małgorzatą Rozenek-Majdan posłuchać można TUTAJ. Warto również zainspirować się doświadczeniami bohaterek programu "Europolki studentki", oglądając odcinki dostępne w serwisie streamingowym Max.

Zobacz także:

Autor: Martyna Wielkopolan

podziel się:

Pozostałe wiadomości