Kontrastowe dzielnice, nietypowe przekąski i najwyższa huśtawka w Europie. Odkryj uroki Amsterdamu

Europolki studentki: Ola, Amsterdam
Europolki studentki: Ola, Amsterdam
W kolejnym odcinku cyklu "Europolki studentki" Aleksandra pokaże nam swoje studenckie życie w Amsterdamie. Podzieli się z nami swoją pasją do teatru, przybliżając tajniki studiowania dramaturgii na University of Amsterdam.

Ola po liceum rozpoczęła studia w Anglii, magistra jednak postanowiła zrobić w Holandii. Jej świat kręci się wokół kultury i sztuki i z tym chce związać swoją przyszłość. Ola zabierze nas na Waterlooplein - największy targ staroci w Amsterdamie, na którym znaleźć można wszystko - od ubrań po domowe gadżety na studencką kieszeń.

Kampus uniwersytecki w Amsterdamie - co można na nim zobaczyć?

Spróbujemy także Stroopwafels - ikonicznych słodkości oraz śledziowego hot doga - popularnych wśród lokalsów i odwiedzających miasto. Popłyniemy ze studentką darmowym promem na kampus uniwersytecki, na którym zobaczymy salę, w której odbywają się próby teatralne, stołówkę studencką, poznamy także profesora Floriana - wykładowcę dramaturgii. Ola zabierze nas na market z książkami znajdujący się przy kampusie.

"Europolki studentki" - jak wygląda codzienne oraz nocne życie w Amsterdamie?

Odwiedzimy studenckie mieszkanie Europolki, w którym Ola ostatnio najczęściej pracuje nad operą o kryzysie mieszkaniowym w Amsterdamie, którą współtworzy na Opera Forward Festival wraz z innymi studentami. Przygotuje nam popularną przekąskę - chleb tostowy z posypką czekoladową.

Studentka pokaże nam nocne życie w Amsterdamie, opowie o kontrastowej dzielnicy czerwonych latarni słynącej z sexworkingu, ale także w której jest przedszkole i kościół. Wybierzemy się do imprezowej dzielnicy Leidseplein, która słynie z klubów techno oraz baru połączonego z kinem i karaoke. Holenderską wycieczkę zakończymy na najwyższej huśtawce w Europie, przyglądając warsztatom graffiti oraz rejsem łodzią elektryczną.

PREMIERA 5. odcinka 2. sezonu programu "Europolki studentki" na antenie TVN Style - w niedzielę 31 marca, o godzinie 12:30.

Powtórki odcinka:

 • poniedziałek 1 kwietnia, 15:00
  • wtorek 2 kwietnia, 22:00
   • czwartek 4 kwietnia, 14:35
    • sobota 6 kwietnia, 00:00 i 13:15

     Zobacz także:

     Autor: Martyna Wielkopolan

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości