Mikołaj Roznerski cierpiał na zaburzenia odżywiania. "To się odbiło na tym, jakim człowiekiem jestem teraz"

Rogalska Show: Mikołaj Roznerski opowiedział o trudnych doświadczeniach z dzieciństwa
Rogalska Show: Mikołaj Roznerski o zaburzeniach odżywiania
Obecnie, uznawany jest za największego amanta polskiego kina. O utalentowanym Mikołaju Roznerskim marzy wiele kobiet. Jak się jednak okazuje - nastoletnie lata nie były dla aktora łatwe. W programie "Rogalska Show" zdobył się na szczere wyznanie.

Rozmowę na temat zaburzeń odżywiania z Mikołajem Roznerskim wywołała dyskusja na temat jego codziennych, porannych treningów. Jak się okazało - aktor rozpoczyna dzień od wizyty na siłowni nawet wtedy, kiedy o 6 rano musi pojawić się na planie zdjęciowym. Mikołaj szczerze przyznał, że w ten sposób radzi sobie z "rzeczami z przeszłości".

Cierpiałem na zaburzenia odżywiania jako nastolatek i faktycznie to się odbiło gdzieś na moim dzieciństwie i też na tym, jakim człowiekiem jestem teraz chyba, mi się wydaje.
Mikołaj Roznerski

Na początku choroby Mikołaja Roznerskiego ludzie nie wiedzieli, czym jest anoreksja

Opowiadając szczerze o trudnych doświadczeniach z przeszłości - Mikołaj Roznerski przyznał, że w najgorszym momencie zaburzeń odżywiania ważył zaledwie 39 kilo. I choć mówienie o tym wciąż jest dla aktora trudne - w programie "Rogalska Show" zdobył się na wyznanie, iż w najtrudniejszym czasie choroby trafił do szpitala.

Jak ja zachorowałem na tę anoreksję wtedy to w ogóle nikt nie wiedział, że jest taka choroba. To było w encyklopedii napisane "jadłowstręt". Moja babcia nie wiedziała o co chodzi, dlaczego ja nie chcę jeść tych kotletów z ziemniakami. I przeczytała w encyklopedii "jadłowstręt".
Mikołaj Roznerski

Dopiero w trakcie pobytu Mikołaja na oddziale psychiatrii dziecięcej - jego najbliżsi dowiedzieli się, czym anoreksja tak naprawdę jest.

Mikołaj Roznerski był źle traktowany przez rówieśników?

Wspominając o powodach, dla których mógł pójść w stronę zaburzeń odżywiania - Mikołaj Roznerski wyznał, że jako nastolatek bardzo ciężko przeżył rozstanie rodziców. Zwrócił także uwagę, że ze względu na większą od rówieśników masę ciała - dokuczali mu koledzy.

Byłem zawsze większy i koledzy tam dokuczali w klasie. Jak jeździłem autobusem to mówili "Ty, gruby, weź tam zejdź z korytarzyka, bo zasłaniasz szybę w Autosanie".
Mikołaj Roznerski

Obecnie, aktor wciąż musi pilnować się i kontrolować chorobę, która dopadła go w nastoletnich latach życia. Jak podkreślił "trzeba mieć nad nią kontrolę, a nie pozwolić, żeby ona miała nad Tobą kontrolę", co przyrównał do alkoholizmu. Całości tej szczerej i niełatwej rozmowy warto wysłuchać w powyższym fragmencie najnowszego odcinka "Rogalska Show".

8. odcinek 2. sezonu programu "Rogalska Show" na antenie TVN Style można jeszcze obejrzeć w czwartek 25 kwietnia, o godzinie 21:00.

Zobacz także:

Autor: Martyna Wielkopolan

podziel się:

Pozostałe wiadomości