Pasztet dla ludzi czy kotów - który ma lepszy skład? Sprawdziła to Katarzyna Bosacka

Rogalska Show: Pasztet dla ludzi czy kotów - który ma lepszy skład?
W programie "Rogalska Show" Katarzyna Bosacka przywołała jedno z określeń, które usłyszała kiedyś na swój temat: Matka Teresa polskiego spożywczaka. Prowadząca wieczornego show Marzena Rogalska przygotowała zatem dwa pasztety, których etykiety miała zeskanować Kasia. Jeden z nich był... pasztetem dla kotów.

Zadaniem, które Marzena Rogalska przygotowała dla Katarzyny Bosackiej było porównanie składów pasztetu dla ludzi z pasztetem dla kotów. To wyzwanie miało jednak jeden haczyk dla samej prowadzącej, co ogłosiła zanim Kasia zabrała się do pracy.

Nie wierzę, że ja to powiem. Zeskanujesz etykiety, który pasztet będzie lepszy - tego skosztuję ja. Oczywiście ja Cię zapraszam do stołu, możemy razem skosztować ten pasztet lepszy.
Marzena Rogalska

Analiza składu pasztetu dla ludzi

Skanowanie etykiet Kasia Bosacka rozpoczęła od pasztetu dla ludzi. Niestety, wczytywanie się w kolejne pozycje wypisane w składzie przekąski - prowadziły do coraz smutniejszych wniosków.

Kochana, to jest pasztet drobiowy. Na pierwszym miejscu w składzie woda, czyli wody jest najwięcej, gratuluję. Mięso oddzielone mechanicznie mięsem nie jest, tylko to jest mieszanina skór, wiórów i pazurów, kuprów przemielonych na drobną papkę. (...) Dalej olej rzepakowy, mięsa nadal nie ma.
Katarzyna Bosacka

Po krótkiej chwili Kasia Bosacka podsumowała krótko: w pasztecie dla ludzi mięsa brak. Czy pasztet dla kota poradził sobie w tym pojedynku lepiej?

Analiza składu pasztetu dla kota

Skład pasztetu dla kota okazał się... lepszy niż skład pasztetu dla ludzi. Jego analiza dokonana przez Kasię Bosacką nie pozostawiała wątpliwości.

Słuchaj, mięso, produkty pochodzenia zwierzęcego, kurczak 22%, indyk 5%, substancje mineralne, cukry. Moja droga bierzesz to. Pasztet dla kota ma dużo więcej mięsa niż ten dla ludzi.
Katarzyna Bosacka

Gościni 5. odcinka 2. sezonu "Rogalska Show" zwróciła uwagę, że osoby, które nie czytają etykiet mogą nawet nie mieć świadomości, że często ich koty (o ile je posiadają) jedzą lepiej niż ludzie. Czy Marzena Rogalska wywiązała się ze swojej początkowej deklaracji i spróbowała pasztetu dla kotów? Sprawdźcie we fragmencie najnowszego odcinka jej wieczornego show.

5. odcinek 2. sezonu programu "Rogalska Show" na antenie TVN Style można jeszcze obejrzeć w:

 • poniedziałek 1 kwietnia, 23:00
  • czwartek 4 kwietnia, 21:00

   Zobacz także:

   Autor: Martyna Wielkopolan

   podziel się:

   Pozostałe wiadomości