Aby wejść do rodziny królewskiej księżna Kate została poddana próbie. Czym jest "test Balmoral"?

Księżna i Król: szczególna relacja. Kate i William
Księżna i Król: szczególna relacja. O inicjacji pozwalającej wejść do rodziny królewskiej
Księżna Kate i książę William zostali parą w 2002 roku. Jednakże, zanim kobieta weszła do rodziny królewskiej, musiała przejść inicjację w położonym w północno-wschodniej Szkocji Zamku Balmoral. Tam też poznała swojego teścia, króla Karola III. O tym jak wyglądały ich pierwsze spotkania można dowiedzieć się z dokumentu "Księżna i Król: szczególna relacja".

Zamek Balmoral to położona wśród szkockich wrzosowisk posiadłość, która do brytyjskiej rodziny królewskiej należy od 1852 roku. Rezydencja zajmuje powierzchnię 20 tysięcy hektarów. To właśnie w niej organizowane są pierwsze spotkania potencjalnych kandydatów do wejścia do rodziny - z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej.

Na czym polega "test Balmoral"?

Każdy potencjalny kandydat do brytyjskiej rodziny królewskiej musi przejść tzw. test Balmoral, czyli sprawdzenie czy zachowuje się on według swoistego kodeksu postępowania, obowiązującego w szkockim zamku. Nie ominął on również Kate. Jak księżna Walii musiała czuć się przed tą próbą? W dokumencie "Księżna i Król: szczególna relacja" jej odczucia analizował Richard Kay, redaktor "Daily Mail".

Kate musiała być przerażona. Mało, że jej chłopak był księciem to jeszcze następcą tronu, którego babcia była królową
- podkreślił Richard Kay.

Doskonała kandydatka na przyszłą królową?

Podczas pierwszych spotkań Kate z brytyjską rodziną królewską okazało się, że kobieta doskonale się do nich wpasowuje. Księżna Walii podejmowała też wiele aktywności, które zostały dostrzeżone oraz docenione przez króla Karola III. Kate chodziła na wycieczki, łowiła ryby i robiła wszystko, co robi się w Zamku Balmoral. W ten sposób zdobyła błogosławieństwo przyszłego teścia.

Był przeszczęśliwy, że William wybrał Kate - kobietę z ludu i przedstawicielkę klasy średniej
- na temat odczuć króla Karola III wypowiedziała się Afua Hagan, dworska komentatorka.

India McTaggart, korespondentka dworska z "The Telegraph", podkreśliła również, iż księżna Kate "jest skromna, ale ma celebrycki potencjał", co dodaje jej wyjątkowości. To także kolejny aspekt, dla którego król Karol uważał, że Kate jest doskonałą kandydatką na synową oraz przyszłą monarchinię.

Więcej na temat relacji księżnej Kate i króla Karola III warto dowiedzieć się z powyższego fragmentu dokumentu "Księżna i Kate: szczególna relacja". Jego całość można wciąż oglądać na antenie TVN Style.

Dokument "Księżna i Król: szczególna relacja" na antenie TVN Style można jeszcze obejrzeć:

 • we wtorek 2 lipca, 15:30
  • w czwartek 4 lipca, 23:00
   • w sobotę 6 lipca, 15:55
    • w niedzielę 7 lipca, 23:00

     Zobacz także:

     Autor: Martyna Wielkopolan

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości

     Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
     Materiał promocyjny

     Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?