Jak rozpoznać podróbki znanych marek w second-handzie? Poznaj porady "Gwiazd lumpeksów"

Autor:
Justyna
Piąsta
"Gwiazdy lumpeksów". Jak rozpoznać podróbkę w second-handzie?

Zakupy w second-handach to popularny sposób na zdobycie unikatowych ubrań w przystępnej cenie. W gąszczu wieszaków można trafić na prawdziwe perełki od znanych projektantów czy luksusowych marek, ale również na podróbki. Jak samodzielnie odróżnić oryginał od imitacji? Poznaj porady bohaterów pierwszego sezonu programu "Gwiazdy lumpeksów".

Jak rozpoznać podróbkę w lumpeksie?

Jeśli znajdziesz markową odzież, torebkę lub buty w second-handzie, nie ciesz się przedwcześnie. Może się okazać, że to jedynie imitacja luksusowej rzeczy. Po czym można rozpoznać, że masz do czynienia z podróbką?

Przede wszystkim zwróć uwagę na metki. Oryginalne ubrania znanych marek starannie je wykonują - litery są równo nadrukowane, nie ma literówek i są przyszyte symetrycznie. Dodatkowo porównaj metkę z oryginalną, której zdjęcia łatwo odnajdziesz w sieci.

- Pierwsze, co widzimy? Logo. Ten jeździec na koniu to musi być Ralph Lauren. Tymczasem metka wprowadza nas w lekkie zakłopotanie. No i stan tej metki też może świadczyć o tym, że była wykonana z taniego materiału. To po prostu jest "fejk" - powiedział Przemek, bohater pierwszego sezonu "Gwiazd lumpeksów".

Oryginały i podróbki w lumpeksie

Co jeszcze powinno zwrócić twoją uwagę? Jakość wykonania oraz szwy - powinny być równe. Znane marki nie pozwolą sobie na nierówności, przesunięcie wzoru czy wystające nitki.

- Torebka wygląda prawie jak YSL. Prawie. Dlaczego nie jest oryginalna? Jeśli literki nachodzą na szwy, to już jest taki pierwszy znak, że to nie jest oryginalne - wyjaśniła Asia z programu "Gwiazdy lumpeksów".

Ubrania od luksusowych projektantów mają nadrukowane lub wyszyte logo. Sprawdź, czy nie jest zniekształcone, czy ma odpowiednie proporcje. Często występują subtelne różnice - np. literówki. Dobrze jest się temu przyjrzeć.

Niektóre marki oznaczają swoje produkty specjalnymi numerami seryjnymi lub kodami produkcyjnymi (najczęściej na metce wewnętrznej). Wpisz kod z metki w wyszukiwarkę internetową - jeśli nie pojawi się żaden wynik albo numer występuje na zupełnie innym typie ubrania, to znak, że prawdopodobnie jest to imitacja oryginału.

Więcej porad znajdziesz w materiale wideo.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Daisy-Daisy/Getty Images

Pozostałe wiadomości