Jak mieszka się w jednej z najbogatszych dzielnic San Diego? Sprawdziliśmy to!

Jestem z Polski: Jana, Kalifornia
Jestem z Polski: Wycieczka po jednej z najdroższych dzielnic San Diego
W 9. odcinku 13. sezonu "Jestem z Polski" Jana Mazurkiewicz-Meisarosh zabrała nas do jednej z najbogatszych, a zarazem najdroższych dzielnic w San Diego. Jak się tam mieszka? Czym mogą zaskoczyć nas amerykańskie domy? Zobaczcie sami.

Choć dzielnica La Jolla przyciąga swoim pięknem, oszałamiającą przyrodą i zielonymi, zadbanymi trawnikami - na amerykański dom w tej części San Diego będą mogły pozwolić sobie bardzo nieliczne osoby.

Domy będą kosztować koło dwóch, do dziesięciu milionów. Natomiast wynajęcie mieszkania trzy tysiące do ośmiu tysięcy dolarów.
Jana Mazurkiewicz-Meisarosh

Osiedlowa biblioteczka dostępna dla każdego

Spacerując po swojej dzielnicy, bohaterka najnowszego odcinka "Jestem z Polski" zaprezentowała nam niewielką biblioteczkę, do której dostęp mają wszyscy mieszkańcy kalifornijskiego osiedla La Jolla.

Proszę bardzo, nikt tego nie zniszczy, możemy przeczytać książkę, potem ją zwracamy, można też swoją książkę zostawić - fajnie co?
Jana Mazurkiewicz-Meisarosh

Charakterystyczne cechy amerykańskiego domu

Czym charakteryzuje się wnętrze amerykańskiego domu z lat 50.? Jednym z jego zaskakujących elementów, który w odcinku "Jestem z Polski" zaprezentowała Jana, jest tzw. love seat, czyli "sofa do całowania". Zaskoczeń nie brakuje także w typowej, amerykańskiej kuchni.

To, co mnie zaskoczyło najbardziej w kuchni amerykańskiej to było to, że mamy troje drzwi w całym domu, tutaj też drzwi są w kuchni. Mój mąż zawsze się denerwuje, że ja tych drzwi nie zamykam. Mam takie skojarzenie z amerykańskimi filmami, kiedy wchodzą bandyci i bardzo źli ludzie przez takie drzwi.
Jana Mazurkiewicz-Meisarosh

W programie, Jana opowiedział nam również o "staromodnej, amerykańskiej klimatyzacji" oraz typowych dla tamtego budownictwa ścianach. Czym się charakteryzują? Sprawdźcie, oglądając powyższe wideo. Zachęcamy także do obejrzenia całości najnowszego odcinka "Jestem z Polski" w TVN Style lub na Playerze.

9. odcinek 13. sezonu programu "Jestem z Polski" na antenie TVN Style można jeszcze obejrzeć:

 • we wtorek 23 kwietnia, 16:40
  • w środę 24 kwietnia, 21:00
   • w czwartek 25 kwietnia, 13:35

    Zobacz także:

    Autor: Martyna Wielkopolan

    podziel się:

    Pozostałe wiadomości

    Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
    Materiał promocyjny

    Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?